Nový hit internetu Sarahah. 'Upřímná' aplikace umožňuje posílat anonymní zprávy

Máte občas nutkání říct přátelům nebo kolegům něco z plných plic, ale nemáte odvahu nebo je zkrátka nechcete urazit? Pomoci vám může mobilní aplikace Sarahah, která si v posledních týdnech získala obrovskou popularitu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mobilní telefon (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Zprávu vám přes Sarahah může anonymně poslat každý, kdo má odkaz na váš profil na poměrně rozšířených sociálních sítích Snapchat a Instagram. S těmi je Sarahah propojená. Když si uděláte profil na Sarahah tak vám můžou začít chodit anonymy.

Sarahah používají už miliony lidí ve třiceti zemích včetně Česka. Celkem už poslali přes 300 milionů anonymních zpráv.

Neobvyklou službu vytvořil 29letý Zain Alabdin Tawfiq ze Saúdské Arábie. Tak obrovský úspěch rozhodně nečekal.

„Byl jsem velmi optimistický. Na začátku jsem si řekl, že chci, aby uživatelé přes aplikaci poslali tisíc zpráv. Ale teď jich máme více než 300 milionů.“ řekl Tawfiq v rozhovoru pro BBC.

Sarahah, což v arabštině znamená upřímnost, má za cíl zlepšovat vztahy mezi kolegy v práci anebo blízkými lidmi. Samozřejmě ale může sloužit i k vylévání zlosti. Ti, co mají černé svědomí, tak se stažením můžou váhat.

Tvůrce aplikace nicméně slibuje, že Sarahah nabídne i filtry a možnost blokování, aby se uživatelé mohli bránit před nepříjemnými a oplzlými zprávami.

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme