Novozélandská předsedkyně vlády čeká prvního potomka. Budu premiérka a matka, napsala na instagramu

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pátek na instagramu oznámila, že čeká prvního potomka. Má se narodit v červnu, doma s ním chce zůstat šest týdnů, pak ji zastoupí její partner, televizní moderátor Clarke Gayford.

Wellington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová a její partner Clarke Gayford | Foto: Greg Bowker | Zdroj: AP/ČTK

„Clarke i já jsme nadšeni, že v červnu rozšíříme řady rodičů, kteří sedí na dvou židlích. Já budu premiérka a matka. Clarke bude ‚první mezi rybáři‘ a půjde na otcovskou dovolenou,“ napsala Ardernová na instagramu.

Sedmatřicetiletá Ardernová se stala nejmladší šéfkou vlády Nového Zélandu za více než 150 let a je také třetí ženou v čele kabinetu. Vůdkyni tehdy opoziční Novozélandské strany práce, která v zářijových volbách skončila druhá, se podařilo díky podpoře Zelených zformovat koalici levého středu.

Ardernová, která bývá přirovnávána k mladým, charismatickým vůdcům, jako je kanadský premiér Justin Trudeau či francouzský prezident Emmanuel Macron, voličům slíbila omezení imigrace a zvýšení sociálních výdajů. Je také zastánkyní sňatků párů stejného pohlaví a podporuje liberalizaci zákona o potratech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme