OBRAZEM: Roušky, prázdné ulice, protesty i výměny ministrů. Rok 2020 objektivem fotografky iROZHLAS.cz

Letošní rok rozhodně nebyl na zajímavé události chudý. Největší podíl na tom jistě nese pandemie koronaviru, která i v Česku otřásla společností i politickou scénou a na další měsíce výrazně ovlivnila životy všech. Byl u toho i objektiv serveru iROZHLAS.cz. Podívejte se na výběr snímků naší fotografky Michaely Danelové.

Fotočlánek Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Březnové vypuknutí epidemie koronaviru v Česku přineslo během několika týdnů výrazné změny v podobě každodenního života.

OBRAZEM: Zavřené památky a trdelník bez poptávky turistů. Praha se opět vyrovnává s prázdnotou

Číst článek

S prvními opatřeními se na tvářích lidí objevily roušky, jindy rušné ulice a následně i školní lavice zely prázdnotou.

Nákaza omezila i kulturu – uzavřená divadla a kina nahradilo promítání filmů na rozlehlých parkovištích, kde mohli lidé sledovat snímky ze svých vozů. A uzavřená fitcentra i obavy o imunitu oživila na podzim zájem o otužování.

Koronavirus se výrazně projevil i v politickém životě. Na postu ministra zdravotnictví se během roku vystřídaly hned tři tváře a navzdory omezením veřejných shromáždění se nejen v Praze konalo několik demonstrací.

Jako za starých časů. Pastevci hnali stádo ovcí a koz sto kilometrů přes Brdy, podívejte se

Číst článek

V pražských Letňanech pak z obavy před vyčerpáním lůžkových kapacit vznikla polní nemocnice.

Nebyla to ale jen epidemie, co zaujalo objektiv fotografky serveru iROZHLAS.cz. V únoru se přiblížil konec rekonstrukce chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech, která vyhořela před téměř šesti lety, a třetina obce Jedousov na Pardubicku se na několik měsíců ocitla bez vody.

V listopadu hnali pastevci pět dní celkem 250 ovcí a koz přes Brdy. A ke konci roku si lidé připomněli výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla, v Praze jeho památku připomněl průvod na Pražský hrad.

Michaela Danelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme