OBRAZEM: Oprava vyhořelé chaty Libušín se blíží ke konci. Renovace ji navrací do roku 1899

Rekonstrukce chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech, která vyhořela před téměř šesti lety, se pomalu blíží k závěru. Celá oprava by se měla vyšplhat ke 100 milionům korun. Státní zástupce z rozsáhlého požáru obžaloval muže z Karvinska, který měl v roce 2007 zanedbat opravu komínových těles.

Fotočlánek Pustevny (Beskydy) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dřevostavba Libušín, kterou navrhl architekt Dušan Jurkovič, vyhořela v noci 3. března 2014. „Vypadá to strašidelně, část Libušína je propadlá a shořelá. Během několika hodin se znovu sejdeme s hasiči a vyšetřovali a půjdeme se tam podívat za denního světla,“ řekl tehdy Českému rozhlasu Jindřich Ondruš, ředitel Valašského muzea v přírodě, které dvojici Jurkovičových staveb na Pustevnách spravuje.

Přestavba budovy, která byla postavena v roce 1899, začala v červnu 2017. Libušín dříve sloužil jako restaurace a patřil k symbolům beskydských Pusteven. 

Michaela Danelová, vtk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme