Americký horolezec se vzdal firmy v hodnotě 70 miliard. Chce tím pomoci boji se změnou klimatu

Zakladatel společnosti Patagonia věnoval celý svůj podnik v hodnotě v přepočtu víc než 70 miliard korun na boj se změnou klimatu. Americký horolezec Yvon Chouinard i další členové rodiny se vzdali vlastnictví firmy, která se snaží o udržitelnou výrobu oblečení a sportovního vybavení. Veškerý zisk firmy půjde na ochranu životního prostředí.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zakladatel Patagonie Yvon Chouinard

Americký horolezec Yvon Chouinard i další členové rodiny se vzdali vlastnictví firmy, která se snaží o udržitelnou výrobu oblečení a sportovního vybavení (ilustrační foto) | Foto: Ben Gabbe | Zdroj: Profimedia

Ročně by to měly být přibližně dvě a půl miliardy korun, které půjdou nově vytvořené neziskové organizaci Holdfast Collective.

Britští vědci zhodnotili skoro 60 tisíc různých potravin z pohledu využití půdy, vody i emisí

Číst článek

Ta peníze věnuje na ochranu nezastavěných ploch či jiná opatření na boj s klimatickou krizí, která ohrožuje budoucnost lidstva. Může také darovat prostředky politikům. 

Zakladatel společnosti Patagonia Chouinard se dlouhodobě profiluje jako miliardář proti své vůli, nemá osobní počítač ani mobilní telefon a dal si za cíl změnit svět podnikání.

V rozhovoru pro New York Times řekl, že chce podnítit nový typ kapitalismu. Zisky Patagonie by teď proto měly směřovat k lidem, kteří aktivně bojují za záchranu planety.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme