Vévodkyně Kate dostala první dávku vakcíny. Poděkovala všem, kteří pomáhají s očkováním

Vévodkyně z Cambridge Kate dostala první dávku vakcíny proti covidu. Při té příležitosti vyjádřila vděk všem, kteří se podílejí na očkovací kampani. Británie od tohoto týdne očkuje lidi starší 30 let. Kate je 39.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vévodkyně Kate s manželem princem Williamem. | Zdroj: Reuters

Kate dostala svou první dávku proticovidové vakcíny několik týdnů po svém manželovi princi Williamovi. Pro injekci si přišla do londýnského Vědeckého muzea (Science Museum), které nyní slouží jako vakcinační centrum a je nedaleko Kensingtonského paláce, kde Kate s Williamem a rodinou sídlí.

„Jsem obrovsky vděčná všem, kteří se podílejí na očkování - děkuji za všechno, co děláte,“ napsala v sobotu Kate na twitteru, kde také zveřejnila fotografii z pátečního očkování.

Britská princezna Charlotte slaví šesté narozeniny. Její novou fotografii opět pořídila vévodkyně Kate

Číst článek

Britský očkovací program, který byl spuštěn na počátku prosince, postupně umožňuje vakcinaci stále mladším věkovým skupinám. Dosud dostalo alespoň jednu dávku vakcíny 70 procent Britů, tedy zhruba 39 milionů lidí. O svém očkování dříve informovali veřejnost také další členové královské rodiny včetně královny Alžběty II. a následníka trůnu prince Charlese.

Británie v sobotu hlásí 3398 nových případů koronavirové nákazy po předchozím denním nárůstu o 4182, což bylo nejvíce za dva měsíce. Zemřelo dalších sem nakažených. Celkově patří Británie mezi pandemií nejhůře zasažené státy. Dohromady bylo v zemi s 66 miliony obyvatel potvrzeno zhruba 4,5 milionu případů koronavirové infekce a počet úmrtí mezi nakaženými - přes 128 000 - je pátý nejvyšší na světě.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme