Učitelé očkovaní proti covidu nesmí k dětem a další nepřijmeme, rozhodla soukromá škola na Floridě

Soukromá škola na Floridě založená antivakcinační aktivistkou varovala učitele a další personál před očkováním proti covidu-19. Zavedla rovněž pravidlo, že nebude přijímat nové zaměstnance, kteří podstoupili očkování proti covidu-19. Informovala o tom ve středu agentura AP. Důvodem jsou argumenty, které se nezakládají na vědecky potvrzených faktech.

Miami Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škola Centner Academy v Miami založená antivakcinační aktivistkou | Zdroj: Profimedia

Škola Centner Academy v Miami v pondělí rozeslala rodičům dopis, v němž je informovala o nových pravidlech ve dvou svých kampusech s přibližně 300 žáky od předškolního věku až po osmý ročník základní školy. Učitelé, kteří se již naočkovali, mají nadále docházet do školy, nesmí se ale stýkat s žáky.

Očkovaní Američané budou moci v létě cestovat do Evropské unie, uvedla von der Leyenová

Číst článek

Spoluzakladatelka školy Leila Centnerová minulý týden zaměstnancům oznámila, že rozhodnutí učinila s „těžkým srdcem“. Ti, co dosud covidovou vakcínu neobdrželi, mají podle ní počkat minimálně do konce školního roku, přičemž jim doporučila, aby se ani poté nenechávali očkovat.

Centnerová v odůvodnění svého rozhodnutí zaslaném agentuře AP přišla s vědecky nepodloženým tvrzením, že neočkované ženy mohou potratit či si přivodit jiné reprodukční problémy pouze tím, že budou stát v blízkosti očkovaných lidí.

„Tyto vakcíny neobsahují živý virus covidu,“ řekla AP Andrea L. Coxová z Univerzity Johnse Hopkinse. „Nemohou nakazit lidi, které je dostanou, a nemohou virus šířit,“ dodala Coxová s tím, že vakcíny nezpůsobují potraty u žen, které se v těhotenství nechaly očkovat.

Škola bez očkování

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) i instituce zabývající se ženským lékařstvím označily covidové vakcíny používané ve Spojených státech za bezpečné, účinné a důkladně otestované.

Šéfka amerického CDC: Druhou dávku Pfizeru a Moderny je kvůli mutacím potřeba dát co nejdříve

Číst článek

Učitelé po celých Spojených státech patří do skupiny obyvatel s přednostním právem na očkování proti covidu-19, které je má chránit před nákazou koronavirem po znovuotevření škol.

Centnerová a její manžel David Centner založili školu v roce 2019. Její webová stránka propaguje „zdravotní svobodu“ v otázce vakcín a nabízí rodičům možnost vyhnout se očkování, které je jinak na Floridě u žáků povinné.

Začátkem dubna Centnerová kritizovala opatření Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí proti šíření koronaviru a řekla, že její škola se jimi neřídí od chvíle, kdy v září opět otevřela.

„Nebudeme dodržovat žádná ze zavedených tyranských opatření. Nenutila jsem žáky, aby nosili roušky,“ řekla na demonstraci „Zdraví a svoboda“ na podporu republikánského kandidáta v Oklahomě, jíž se účastnili stoupenci bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme