Kolik lidí je potřeba k rozbití lepenkové postele? Sportovci se v olympijské vesnici baví testováním

Je to už deset dní, kdy americký vytrvalec Paul Chelimo napsal, že postele v olympijské vesnici jsou lepenkové. Domníval se, že jde o opatření, jak kvůli koronaviru zabránit intimnímu kontaktu mezi sportovci. Přestože toto tvrzení bylo už několikrát vyvráceno pořadateli, těší se snadno recyklovatelné postele velké popularitě. Sportovci na sociálních sítích často testují jejich odolnost. Naposledy odolala výskoku osmi Izraelců.

Tokio Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pokoje pro olympioniky | Zdroj: Reuters

„Postele, které jsou umístěny v olympijské vesničce, jsou vyrobené z lepenkových krabic, tak aby se zabránilo intimnímu kontaktu mezi sportovci. Postele budou schopny odolat hmotnosti jediné osoby. V případě vytrvalostních běžců v tom však nevidím problém, protože postele unesou dokonce i čtyři z nás,“ napsal před více než týdnem Chelimo.

Generální ředitel olympijské vesnice Takaši Kitajima okamžitě reagoval a pro server CNBC uvedl, že postel má nosnost do 200 kilogramů a navíc je snadno recyklovatelná.

Od té doby se ale postele těší velké oblibě na sociálních sítích. Jak uvádí server Insider, jen na sociální síti TikTok má hashtag s anglickým termínem pro lepenkovou postel cardboardbed přes 5,3 milionu zhlédnutí.

Přispívají k tomu i samotní sportovci, kteří zveřejňují videa, v nichž testují nosnost těchto postelí. Jedním z prvních byl irský gymnasta Rhys McClenaghan, který na ní skákal, aby ukázal, jak je odolná.

V jiném videu pak americká ragbistka Ilona Maherová se svými spoluhráčkami na postelích nejen skáčou, ale také cvičí jógu, provádějí masáž srdce nebo do ní mlátí. Postel vše vydržela.

Jedním z posledních videí na toto téma je pak pokus izraelského baseballisty Bena Wangera. „Dostávám spoustu otázek ohledně postelí v olympijské vesnici, takže ji dnes otestujeme a uvidíme, kolik Izraelců je potřeba k rozbití jedné z těchto lepenkových postelí,“ napsal si na TikTok.

Nejprve na posteli poskočil sám, pak spolu s dalším kolegou, poté na ní skočili tři a tak dál. Postel naposledy vydržela poskočení osmi Izraelců. Zničila se až při poskočení devíti mužů. Video získalo za méně než 24 hodin přes 280 000 zhlédnutí.

@bwangah

Anyone got an extra bed for me? ##OlympicTok

♬ Bad Habits - Ed Sheeran

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme