Přes 700 otužilců se v sobotu vyfotilo při koupání v rámci akce Covide, nezlob mě

Více než sedm stovek otužilců z různých koutů republiky se v sobotu koupalo v řekách, rybnících a přehradách. Akce s názvem Covide, nezlob mě, kterou pořádá Turistický spolek Lipenska, začala v sobotu ráno a skončí v neděli v 17.00. Při otužování se každý vyfotografuje a zaregistruje na web, který bude otužilce sčítat. Za pořádající Turistický spolek Lipenska o tom informoval Jiří Mánek.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V sobotu se zaregistrovalo přes 700 lidí. Akce pokračuje i v neděli. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Původně se měla akce uskutečnit pouze v okolí lipenské přehrady a zúčastnit se jí chtěly stovky lidí. Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru však museli organizátoři parametry změnit a rozhodli se pro celorepublikové hromadné otužování.

‚Čeká mě velká bolest.‘ Český freediver se chystá pokořit světový rekord v plavání pod ledem

Číst článek

„Nemáme ponětí, kolik lidí se nakonec zúčastní, ale během posledních dnů se nám hlásili zájemci z různých míst v republice. Někde se budou otužovat jednotlivci, jindy to budou celé skupiny,“ uvedl Mánek.

Imunita a odolnost

Organizátory však zájem o otužování mile překvapil. Mezi účastníky byl například i Pavel Opletal ze Čkyně na Prachaticku. O Vánocích prodělal koronavirus a jako následky onemocnění registroval psychické problémy. „Ale návrat k otužování mi pomohl. Díky tomu se cítím mnohem lépe,“ řekl Opletal.

Mánek dodal, že vzhledem k omezení pohybu by si měli účastníci vybrat místo pro otužování v katastru své obce nebo města. „Věříme, že všude je dostupný rybník nebo řeka. A pokud ne, tak se zúčastnit může i ten, kdo se ponoří například na zahradě do sudu s vodou,“ řekl.

Snímek z otužování pak lidé vloží na určený web, který jim po vyplnění údajů vygeneruje certifikát a vše budou sdílet na facebooku. Dodal, že otužování je jedním z kroků, jak může člověk zvyšovat svou imunitu a být odolnější vůči řadě nemocí včetně koronaviru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme