Přes 700 otužilců se v sobotu vyfotilo při koupání v rámci akce Covide, nezlob mě

Více než sedm stovek otužilců z různých koutů republiky se v sobotu koupalo v řekách, rybnících a přehradách. Akce s názvem Covide, nezlob mě, kterou pořádá Turistický spolek Lipenska, začala v sobotu ráno a skončí v neděli v 17.00. Při otužování se každý vyfotografuje a zaregistruje na web, který bude otužilce sčítat. Za pořádající Turistický spolek Lipenska o tom informoval Jiří Mánek.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volný čas pří uzavřených fitcentrech. Otužování ve vodní nádrži Džbán, Praha.
https://www.irozhlas.cz/sport/zimni-sporty/otuzovani-cesko-celebrity-fenomen-studena-voda-jak-se-otuzovat-zasady-ledovani_2012200755_mim

V sobotu se zaregistrovalo přes 700 lidí. Akce pokračuje i v neděli. (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Původně se měla akce uskutečnit pouze v okolí lipenské přehrady a zúčastnit se jí chtěly stovky lidí. Vzhledem k opatřením kvůli koronaviru však museli organizátoři parametry změnit a rozhodli se pro celorepublikové hromadné otužování.

‚Čeká mě velká bolest.‘ Český freediver se chystá pokořit světový rekord v plavání pod ledem

Číst článek

„Nemáme ponětí, kolik lidí se nakonec zúčastní, ale během posledních dnů se nám hlásili zájemci z různých míst v republice. Někde se budou otužovat jednotlivci, jindy to budou celé skupiny,“ uvedl Mánek.

Imunita a odolnost

Organizátory však zájem o otužování mile překvapil. Mezi účastníky byl například i Pavel Opletal ze Čkyně na Prachaticku. O Vánocích prodělal koronavirus a jako následky onemocnění registroval psychické problémy. „Ale návrat k otužování mi pomohl. Díky tomu se cítím mnohem lépe,“ řekl Opletal.

Mánek dodal, že vzhledem k omezení pohybu by si měli účastníci vybrat místo pro otužování v katastru své obce nebo města. „Věříme, že všude je dostupný rybník nebo řeka. A pokud ne, tak se zúčastnit může i ten, kdo se ponoří například na zahradě do sudu s vodou,“ řekl.

Snímek z otužování pak lidé vloží na určený web, který jim po vyplnění údajů vygeneruje certifikát a vše budou sdílet na facebooku. Dodal, že otužování je jedním z kroků, jak může člověk zvyšovat svou imunitu a být odolnější vůči řadě nemocí včetně koronaviru.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme