Pandemie koronaviru znamená pro české lázně těžkou zkoušku. Jaká je před nimi budoucnost?

Od středy mohou lidé při pobytu v lázních využít voucher v hodnotě čtyři tisíce korun. Podmínkou ovšem je, že v lázních stráví nejméně šest dnů a objednají si alespoň pět procedur. Vynahradí státní příspěvek lázním finanční propad, který jim způsobil koronavirus? Situaci přímo na místě se na západ Čech vydal zjistit letní reportér Radiožurnálu Ľubomír Smatana.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli koronaviru je kolonáda v Mariánských lázních vylidněná

Kvůli koronaviru je kolonáda v Mariánských lázních vylidněná | Foto: Ľubomír Smatana | Zdroj: Český rozhlas

V Mariánských Lázních to vypadá skoro, jako kdyby už byla zima. Polovina lázeňských domů je zavřená. Některé se chystají otevřít až příští rok, některé už teď v červenci – záleží, jak bude přibývat klientela.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lázeňské domy se budou muset přizpůsobit české klientele. Podaří se jim překlenout výpadek příjmů?

Přestože je hezké počasí, je jindy turisty obsazená kolonáda po ránu úplně vylidněná. Kulturní akce se v Mariánských Lázních sice konají, ale v uplynulých letech byla návštěvnost hodně závislá na Rusech a Němcích. Teď si budou muset provozovatelé hotelů vystačit s českou klientelou.

Hoteliéři se shodují, že se lázeňské domy budou muset Čechům přizpůsobit, i pokud jde o ceny. Dosud v těch lepších domech bydleli cizinci, teď v nich budou nejspíš bydlet Češi za cenu, kterou platili v méně honosných hotelech.

Ľubomír Smatana, and Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme