Papež vyzval k opuštění fosilních paliv. Starší generace podle něj nevědí, jak ochránit planetu a mír

Papež František během návštěvy italského Assisi, rodiště jeho jmenovce svatého Františka, vyzval k „odvaze“ opustit fosilní paliva. Posteskl si rovněž, že starší generace nevědí, jak ochránit planetu a zajistit mír, uvedla agentura AP. Zakladatel františkánského řádu František z Assisi je patronem chudých, zvířat a přírody.

Assisi Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František při své návštěvě Kanady

Papež František | Zdroj: Reuters

Mladým lidem papež řekl, že právě do nich vkládá své naděje, pokud jde o úsilí na záchranu planety. Rovněž doufá, že právě oni se zaslouží o to, aby byla světová ekonomika vnímavější a pozornější k chudým lidem.

Dodávat zbraně zemi, která se brání, je podle papeže Františka správné. Sebeobrana je projev lásky k vlasti

Číst článek

Během sobotní krátké návštěvy města ve střední Itálii František promluvil k asi tisícovce mladých lidí, z nichž někteří byli mladí ekonomové. Další pracovali například pro start-upy zaměřené právě na ochranu životního prostředí.

Účastníci sobotního shromáždění do Assisi dorazili z celého světa. Byla mezi nimi i žena, která papeži vyprávěla, jak jí a jejímu manželovi pomohla loni z Afghánistánu uprchnout organizace nazvaná Economy of Francesco, kterou inspiroval právě svatý František a jeho pomoc chudým a lidem v nouzi.

„Nyní nastal čas pro novou odvahu opustit fosilní paliva, aby se urychlil vývoj zdrojů energie s nulovým či pozitivním dopadem,“ řekl František.

„Naše generace vám zanechala bohaté dědictví, nicméně nevíme, jak chránit planetu a zajistit mír,“ dodal.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme