Jméno si zvolil po asketovi, boří mnohá tabu. Před pěti lety se stal papežem František

Papež František je už pět let hlavou katolické církve. První papež z jižní Ameriky se podle britského serveru The Guardian stal symbolem nové éry ve Vatikánu. Ve svých projevech často mluví k příslušníkům jiných církví a boří mnohá tabu. 266. papeže zvolila konkláve po odstoupení jeho předchůdce Benedikta XVI.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František | Foto: Filippo Monteforte/Pool | Zdroj: Reuters

Bílý kouř z komína Sixtínské kaple ohlásil úspěšnou volbu a dav věřících na svatopetrském náměstí slyšel večer 13. března 2013 první pozdrav nového svatého otce.

Papež po šedesáti letech přijal tureckého prezidenta. Erdogan byl u Františka téměř hodinu

Číst článek

Argentinec Jorge Mario Bergolio od začátku svého působení na nejvyšším postu katolické církve vytyčil jako své priority lidský přístup a pokoru.

I své jméno zvolil podle chudého askety, sv. Františka z Asisi. Stejně jako on si nelibuje ve složitých teologických koncepcích, preferuje spíše církev s lidskou tváří.

František za pět let svého pontifikátu otevřel řadu - pro katolíky - kontroverzních témat. Otevřeně přistupuje například k věřícím z řad homosexuálů.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme