Jméno si zvolil po asketovi, boří mnohá tabu. Před pěti lety se stal papežem František

Papež František je už pět let hlavou katolické církve. První papež z jižní Ameriky se podle britského serveru The Guardian stal symbolem nové éry ve Vatikánu. Ve svých projevech často mluví k příslušníkům jiných církví a boří mnohá tabu. 266. papeže zvolila konkláve po odstoupení jeho předchůdce Benedikta XVI.

Vatikán Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Papež František | Foto: Filippo Monteforte/Pool | Zdroj: Reuters

Bílý kouř z komína Sixtínské kaple ohlásil úspěšnou volbu a dav věřících na svatopetrském náměstí slyšel večer 13. března 2013 první pozdrav nového svatého otce.

Papež po šedesáti letech přijal tureckého prezidenta. Erdogan byl u Františka téměř hodinu

Číst článek

Argentinec Jorge Mario Bergolio od začátku svého působení na nejvyšším postu katolické církve vytyčil jako své priority lidský přístup a pokoru.

I své jméno zvolil podle chudého askety, sv. Františka z Asisi. Stejně jako on si nelibuje ve složitých teologických koncepcích, preferuje spíše církev s lidskou tváří.

František za pět let svého pontifikátu otevřel řadu - pro katolíky - kontroverzních témat. Otevřeně přistupuje například k věřícím z řad homosexuálů.

Tomáš Fiala Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme