Kdo vládne sportovním boháčům? Ronaldo je druhý, absolutní král prozradil svůj recept na bohatství

Profesionální sportovci už dávno nejsou jen ikonami fanoušků, ale celebritami, které patří k nejbohatším lidem na světě. Časopis Forbes sestavil žebříček těch nejlépe vydělávajících sportovců uplynulého desetiletí. Například fotbalista Cristiano Ronaldo se umístil na druhé pozici.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sportovci nežijí jen z příjmů od svých klubových chlebodárců, se kterými podepisují lukrativní kontrakty. Každý fotbalista, hokejista, basketbalista nebo zápasník si měsíčně může vydělat daleko více peněž díky sponzorům.

VIDEO: Z Ronaldova výskoku se v Itálii tají dech. Hlavičkou zařídil vítězství, pak zbořil sociální sítě

Číst článek

Značky nebo výrobky pak sportovní celebrity propagují různými způsoby, ale nejčastěji k tomu využívají sociální sítě, kde je sledují miliony fanoušků z celého světa.

Mezi ty nejsledovanější patří portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo jehož instagramový účet se může aktuálně pyšnit počtem 195 milionů sledujících. Nicméně ani taková přízeň mu k pozici nejlépe vydělávajícího sportovce uplynulé dekády nestačí.

Tím největším boháčem mezi sportovci je podle Forbesu neporažený boxerský šampion Floyd Mayweather. Dvaačtyřicetiletý Američan, který si čas od času odskočí ze sportovního důchodu, aby někomu za slušný peníz nabančil, má pouze necelých 23 milionů sledujících, ale jeho marketingové schopnosti jsou natolik výjimečné, že si díky nim za posledních deset let vydělal neuvěřitelných 915 milionů dolarů (v přepočtu asi přes 20 miliard korun), a kraluje tak žebříčku.

Ronaldo až druhý...

Druhou příčku obsadil již zmiňovaný Ronaldo. Hvězda Juventusu Turín za stejné období vydělala 800 milionů dolarů (v přepočtu asi 18 miliard korun). Na třetím místě se umístil jeho odvěký rival Lionel Messi se svými 750 miliony dolarů (zhruba 17 miliard korun).

Zajímavostí je, že jakmile časopis Forbes informaci o výdělcích sportovců zveřejnil, Mayweather se ozval a prohlásil, že ho nadvláda pochopitelně těší a doplnil, že si své portfolio plně spravuje sám a nepodepsal kontrakt se žádnou velkou společností.

„Nejprve bych chtěl pogratulovat všem sportovců, kteří jsou na tomto seznamu. Za druhé jsem poctěn, že jsem dosáhl tak rekordních čísel. Nechci se však nikoho dotknout, ale já ta čísla vydělal ve skutečnosti za posledních 5 let, protože jsem propustil pár lidí a začal sebe propagovat sám bez výhradních kontraktů se společnostmi. Vždy jsem si chtěl všechno dělat sám a bez závazků vůči někomu, tak jsem se rozhodl, že založím vlastní společnost TMT (The Money Team), která neustále roste,“ stojí v Mayweatherově statusu, který si společně s žebříčkem 10 nejlépe placených sportovců uplynulé dekády můžete prohlédnout níže.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme