Pistole CZ 75 z limitované edice ke 100. výročí republiky se vydražila za 650 tisíc

Na aukci Galerie Kodl v Praze na Žofíně se prodala pistole CZ 75 Republika, kterou v limitované edici 100 kusů vyrobila Česká zbrojovka ke stoletému výročí republiky, za 650 tisíc korun. Vyvolávací cena byla 400 tisíc korun. Celý výtěžek půjde Vojenskému fondu solidarity a Nadaci policistů a hasičů. Pistoli ze stejné edice dostal od premiéra Andreje Babiše (ANO) americký prezident Donald Trump.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na aukci Galerie Kodl v Praze na Žofíně se prodala pistole CZ 75 Republika za 650 tisíc korun | Zdroj: Česká zbrojovka Uherský Brod

Podle prezidenta holdingu Česká zbrojovka Group Lubomíra Kovaříka byla vydražená pistole, která je plně funkční, vyrobena jako první ze stokusové edice, což dále zvyšuje její hodnotu.

Pravda vítězí na pistoli. Babiš přiveze Trumpovi jako dar vzácnou zbraň

Číst článek

Zbrojovka ji do aukce darovala. „Získaná částka bude určena všem potřebným vdovám po policistech, hasičích a vojácích,“ uvedl Kovařík po skončení dražby.

Dražbě pistole předcházela dobročinná aukce deseti uměleckých děl. Výnos 950 tisíc korun z těchto dražeb půjde na konto Centra Paraple.

Lipové lístky

Výroční pistoli uherskobrodská zbrojovka prodávala za 200 tisíc korun. Tělo zbraně zdobí rytiny lipových lístků, na hlavni je vyryt nápis „Pravda vítězí“ a rám pistole lemují linky z 24karátového zlata.

Premiér Babiš jednu z těchto zbraní daroval americkému prezidentovi při své březnové návštěvě Spojených států. Zbraně mají jako výrobní čísla letopočty mezi lety 1918 a 2018. Trumpova je datována rokem 1946, v němž se americký prezident narodil.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme