Vídeň přišla o společenskou událost roku. Pořadatelé kvůli koronaviru zrušili ples v opeře

Tradiční ples ve vídeňské opeře se v příštím roce kvůli pandemii covidu-19 neuskuteční. Ve společném prohlášení to ve středu oznámili rakouský kancléř Sebastian Kurz a vicekancléř Werner Kogler. Taneční zábava v budově Státní opery je vrcholem plesové sezóny v Rakousku.

Vídeň Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vídeňský ples v Opeře

Příští rok žádné debutantky. Tradiční vídeňský ples v opeře se z důvodu pandemie koranaviru neuskuteční. | Foto: Heinz-Peter Bader | Zdroj: Reuters

„Přijmout toto rozhodnutí pro nás nebylo lehké,“ uvedl kancléř Kurz. Podle něj by ale bylo nezodpovědné, aby přípravy na ples pokračovaly. Právě na podobných společenských akcích se totiž lidé často nakazí koronavirem. „Ochrana zdraví musí mít přednost,“ dodal vicekancléř Kogler.

Švédsko už není ‚propadlíkem‘ v řešení covidu. Pomohla disciplína a střízlivost, říká Čech z Lundu

Číst článek

Ples se v budově opery na vídeňské okružní třídě Ringstrasse koná každý rok většinou v únoru. Účastní se jej zhruba sedm tisíc lidí včetně politiků, podnikatelů, herců a dalších veřejně známých osobností z Rakouska i ze zahraničí. Po názvem Ples v opeře se akce poprvé konala v lednu 1935.

Podle agentury APA už organizátoři zrušili i další tradiční vídeňské plesy, mimo jiné lékařský, myslivecký či armádní. Bály jsou přitom v rakouské metropoli nejen společenskou událostí, ale i významným ekonomickým faktorem. Podle místní hospodářské komory je loni navštívilo 520 000 lidí a měly obrat 151 milionů eur (čtyři miliardy korun). Například za lóži na plese v opeře se platí i více než 20 000 eur (téměř 540 000 korun).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme