Vinohradská 12 je dvojnásobným vítězem ankety Podcast roku, Český rozhlas má celkem čtyři ocenění

Český rozhlas získal v soutěži Podcast roku čtyři ocenění a s podcasty Vinohradská 12, Buchty a Host Lucie Výborné zcela ovládl kategorii Veřejnoprávní podcast. Projekt Vinohradská 12 zároveň získal první místo v kategorii Cena odborné poroty. Jako nejlepší autorský podcast vyhodnotili hlasující sérii Vyhonit ďábla.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hlavní tvář Vinohradské 12 Lenka Kabrhelová. | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Podcasty Českého rozhlasu soutěžily ve druhém ročníku ankety Podcast roku v kategoriích Veřejnoprávní podcast a Cena odborné poroty. Na první příčce kategorie určené veřejnoprávním médiím se s velkým náskokem umístil zpravodajský podcast Vinohradská 12, druhé místo patří zábavné talkshow Ivany Veselkové a Zuzany Fuksové Buchty a na třetím místě se umístil populární pořad Českého rozhlasu Radiožurnál Host Lucie Výborné.

Vinohradská 12 slaví první narozeniny. Tady je devět podcastů, které by vás neměly minout

Číst článek

„Série ocenění, a především rostoucí poslech tvorby Českého rozhlasu v online prostředí dokazuje, že výroba původních podcastových pořadů je krokem správným směrem. Český rozhlas se vždy snažil být lídrem na poli novinek – ať již technických, či programových,“ uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

Jsme si vědomi změny způsobu života v dnešní moderní rychlé době a víme, že je nutné hledat nové a nové cesty, jak dostat obsah k posluchačům. V případě podcastů se to podařilo. Získané ocenění je toho nejlepším důkazem,“ dodal.

Vinohradská 12

Podcast Vinohradská 12 taktéž zvítězil v kategorii Cena odborné poroty. První původní podcast Českého rozhlasu, který je dostupný na zpravodajském serveru iROZHLAS.cz a v podcastových aplikacích, se každý pracovní den věnuje jednomu zpravodajskému tématu.

Vydavatelství Českého rozhlasu získalo tři ceny Audiokniha roku. Absolutním vítězem se stala Dědina

Číst článek

„Mockrát děkujeme všem posluchačům a také odborné porotě, že Vinohradskou 12 ocenili. Je to pro celý náš tým ohromná čest. Zároveň máme radost, že lidé o audio zpravodajství stojí, jsou ochotni mu věnovat čas, poslouchat ho na nových platformách a také s námi o výsledku komunikovat,“ řekla hlavní tvář Vinohradské 12 Lenka Kabrhelová.

Nic z toho by se nestalo bez podpory domovského iROZHLASu a Zpravodajství Českého rozhlasu, kterým také patří velký dík. Osobně pak chci poděkovat především editorům, rešeršistům a sound designérům Vinohradské 12, kteří věnují podcastu velké úsilí a spoustu času,“ dodala Kabrhelová.

V předcházejícím ročníku ankety se na prvním místě kategorie Veřejnoprávní podcast umístil audio projekt Radia Wave o intimitě a sexu mladých lidí Zhasni!. Ocenění Nejlepší podcast roku získal dokuseriál připravovaný ve spolupráci s Českým rozhlasem Matematika zločinu.

Podcast roku

Autorský podcast
1. Vyhonit ďábla
2. Linka
3. Tak určitě

Veřejnoprávní podcast
1. Vinohradská 12
2. Buchty
3. Host Lucie Výborné

Cena odborné poroty
1. Vinohradská 12
2. Insider
3. Petr Mára Podcast

výsledky kategorie Veřejnoprávní podcast

ankteta Podcast roku - výsledky kategorie veřejnoprávní podcast | Zdroj: Podcast roku

bbu, zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme