Tchajwanský dědeček loví na kole Pokémony pomocí 11 telefonů. Hra mu pomáhá vyrovnat se s nemocí

Vybaven baterií 11 chytrých telefonů vyráží neúnavný tchajwanský důchodce na dlouhé cesty na kole s jediným cílem: pochytat co nejvíce příšer. Bělovlasý muž, který si kvůli své vášni vyrobil speciální cyklodržák na mobily, se stal zřejmě nejznámějším hráčem celosvětové hry Pokémon Go. Vydrží hrát až 20 hodin v kuse a hra mu prý pomáhá vyrovnat se s Alzheimerovou chorobou, napsal web BBC.

Tchaj-pej Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od chvíle, kdy se Čchen San-jüan od svého vnuka dozvěděl o této hře s rozšířenou realitou, zacílil svůj život na lov malých virtuálních monster. Svůj bicykl postupně vybavil 11 chytrými telefony a přenosným zdrojem energie, díky němuž je schopen vyrážet na dlouhé cesty kolem celého ostrova. Každý měsíc jej prý lov pokemonů vyjde na přibližně 1000 liber (28 500 korun).

Restauratéři vábí pokémony do hospod a kaváren. Hráči by měli chytat a utrácet

Číst článek

Hra na principu takzvané rozšířené reality, kdy se ve skutečném světě objevují postavičky hledané pomocí mobilů, vznikla předloni a největší popularitu zaznamenala v prvních měsících po svém masovém rozšíření.

‚Strýček Pokémon‘

Zatímco na některých místech si pochvalovali, že jim hra zvyšuje návštěvnost, jinde ji zakazovali kvůli riziku úrazů či smrti lidí zírajících do telefonů a nevěnujících se reálným nebezpečím.

Strýček Pokémon, jak se Čchenovi přezdívá na sociálních sítích, si prý plánuje pořídit ještě další čtyři telefony, aby byl hon ještě úspěšnější. Novinářům říká, že díky hře získal nové přátele, poznává nová místa a lépe snáší svou chorobu. Zatím se nedokázal vyrovnat vlastně jen s jedním problémem - že mu po 20 hodinách hraní dojde baterie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme