‚Kde jsou dva Poláci, tam jsou tři názory.‘ Starosta městečka zrušil přechody, aniž by se někoho ptal

Starosta polského městečka, zvaného Miasteczko Ślonskie, zrušil na jediném sídlišti přechody pro chodce, aniž by se zeptal na názor sedmi tisícovek místních obyvatel.

Varšava Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Na sídlišti jsme zlikvidovali pět přechodů pro chodce v reakci na nesmyslné předpisy, které dávají chodcům přednost před vozidly,“ ohlásil starosta Michal Skrzydlo podle televize TVN 24.

Polské město díky vysoké účasti ve volbách vyhrálo stříkačku. ‚U nás hasiče nemáme,‘ řekl starosta

Číst článek

Na rozdíl od obyvatel konzultoval celou věc s policií, která uhájila alespoň tři z původně osmi přechodů, a to u autobusových zastávek a mateřské školy.

Starosta tvrdí, že přechody stejně vedly „odnikud nikam“ a že jejich zrušení je součástí promyšlené reorganizace dopravy.

Všechny ulice se změnily v jednosměrné, a tím na sídlišti přibylo vzácných parkovacích míst. Připustil, že s obyvateli se o změnách nebavil, protože „kde jsou dva Poláci, tam jsou tři názory“.

Někteří obyvatelé si reportérovi TVN 24 stěžovali na zrušení přechodů a na parkování aut na chodnících. Jiní si rozhodnutí pochvalovali a tvrdili, že chodci stejně přecházejí ulici tam, kde je napadne, ale bez přechodů si musí počínat opatrněji.

Ruští youtubeři napálili polského prezidenta Dudu. Vydávali se za generálního tajemníka OSN

Číst článek

Zavedení jednosměrných ulic a omezení rychlosti na 30 kilometrů přispělo ke zpomalení dopravy, a tedy zvýšení bezpečnosti.

„Lidi si pletou přednost (chodců na přechodech) s nesmrtelností. Devadesát procent nehod s pěšími je výsledkem toho, že chodci náhle vstoupí před auto a řidič nemá šanci vůz zastavit. Přednost aut je navíc ekologičtější. Když auto musí před chodcem zastavit, máme více zplodin a hluku,“ hájí své rozhodnutí starosta.

Televize připomněla, že toto v pondělí v městečku na přechodu srazil nákladní vůz třináctiletého chlapce, který podle policie vstoupil přímo před auto. Chlapec se léči v nemocnici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme