Kostým z Pomády za 9 milionů korun. V aukci Newtonová-Johnová prodala více než 500 předmětů

Kožená bunda a černé kalhoty, které oblékla herečka Olivia Newtonová-Johnová ve slavném filmovém muzikálu Pomáda, se na aukci v Beverly Hills prodaly za 405 700 dolarů (přes devět milionů korun). Podle aukční síně Julien's Auctions to byl více než dvojnásobek odhadované ceny. Část výtěžku dražby, do níž zpěvačka věnovala pět stovek předmětů, podpoří její středisko pro léčbu rakoviny v Austrálii.

Beverly Hills Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sandyna bunda a kalhoty ze závěrečné scény se prodaly za 9 milionů korun | Zdroj: Katalog z aukce

Těsné černé kalhoty a kožený křivák, který oblékla Newtonová-Johnová v roli Sandy, byly důležitou součástí klíčové scény, v níž se poslušná středoškolačka promění v rebelku a zpívá spolu s Johnem Travoltou duet ‚You're the One That I Want‘.

Maska Stormtroopera nebo kostýmy z Batmana. Do dražby v Londýně jde 900 filmových rekvizit

Číst článek

Herečka vyprávěla, že kalhoty byly tak na tělo, že ji do nich během natáčení musely kostymérky doslova zašít. Na prodej nyní byly s rozbitým zipem.

Aukce, v níž si mohli filmoví fanoušci zakoupit mimo jiné i podepsané plakáty nebo řadu modelů, které herečka během své kariéry nosila, vynesla celkem 2,4 milionu dolarů (asi 54 milionů korun).

Jedenasedmdesátiletá Australanka Newtonová-Johnová je čtyřnásobnou držitelkou cen Grammy. Loni oznámila, že jí lékaři potřetí za posledních 30 let diagnostikovali rakovinu.

Kožená bunda, kterou na sobě měla Sandy na konci Pomády | Zdroj: Katalog z aukce

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme