Poprask kvůli omáčce. V USA čekali lidé hodiny ve frontě před McDonaldem na limitovanou edici

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Jídlo nás někdy dokáže rozvášnit. Tisíce Američanů tento víkend strávily hodiny ve frontách kvůli omáčce. U jedné z poboček McDonaldu v Los Angeles dav skandoval: „My chceme omáčku." Musela ho dokonce uklidňovat policie.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dav rozvášnil návrat běžně už neprodávané sečuánské omáčky. McDonald's ji nabízel jediný den v limitované edici k animovanému seriálu Rick a Morty. Jeho hlavní hrdina šílený alkoholik a vědec Rick v jedné epizodě vztekle říká, že právě sečuánská omáčka mu dodává sílu.

Podle Radiožurnálu v některých restauracích ji ale vůbec nedostali a zákazníky tak dost rozčílili. Jinde dostali jen pár desítek kelímků s omáčkou. U některých poboček lidé ve frontě i šest hodin, pak jim rozdali lístky s pořadím a omáčka se dostala jen na prvních 60.

Mnohahodinové fronty před fastfoody ale znají i jinde ve světě. Když předloni ve francouzském Lille otvírali první pobočku Burger Kingu, čekaly tam tisíce lidí. Prvních šest tisíc jich totiž dostalo jídlo zadarmo. V Japonsku se zase pravidelně tvoří fronty o Vánocích před KFC. V zemi vycházejícího slunce berou Vánoce jako oslavu všeho západního.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme