Stovky lidí se rozloučily s Janem Třískou. Vzpomínali na něj v zaplněném Národním divadle

V pražském Národním divadle se s hercem Janem Třískou rozloučilo téměř 1000 hereckých kolegů, osobností a dalších lidí. Herec zemřel na začátku minulého týdne, kdy podlehl následkům pádu z Karlova mostu.

Praha (Aktualizováno: 11:34 6. 10. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Národní divadlo se otevřelo v půl desáté. Podle reportérky Radiožurnálu Veroniky Hlaváčové, která byla celé dopoledne na místě, lidé před Národním divadlem čekali už od osmi hodin. První u Národního divadla čekala paní Zdeňka. „Jsem tady od osmi hodin. Jsem z České Třebové. Vstávala jsem ve tři hodiny. Byl to můj idol,“ řekla paní Zdeňka.

Lidé mohli položit květiny na forbínu a zapsat se do kondolenční knihy.

Smuteční obřad začal v deset hodin a trval asi 40 minut. Na čestné stráži u rakve se střídali hercovi kolegové Iva Janžurová, Alois Švehlík, Jan Hrušínský, Jan a Zdeněk Svěrákové nebo také ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Zemřel herec Jan Tříska. Podlehl zraněním, která utrpěl při sobotním pádu z Karlova mostu

Číst článek

Svou řeč přednesl ředitel Národního divadla Jan Burian. Mluvil o hercově energii, temperamentu a začátcích spojených s Národním divadlem. Promluvili také Herman, režisér a herec Martin Huba. Došlo i na promítání rodinných fotografií a sestřihu Třískových filmových rolí.

Pietní akt zakončilo vynesení rakve špalírem tleskajících smutečních hostů před Národní divadlo, kde zaměstnanci pohřebního ústavu před kavárnou Slavií naložili rakev do vozu. Kvůli tomu policie uzavřela křižovatku u Národního divadla.

Tříska vystudoval DAMU, hned po studiích nastoupil do činohry Národního divadla. Tam ho tehdy viděl ve hře Měsíc na vsi i mladý Jan Hrušínský, který na svého hereckého kolegu minulý týden zavzpomínal.

„V den, kdy tato inscenace měla premiéru, Jan Tříska havaroval s autem cestou z Barrandova a nezrušil večerní premiéru a celé představení odehrál," řekl Radiožurnálu Hrušínský.

Tříska hrál i v mnoha filmech - Radúz a Mahulena, Obecná škola, Šílení nebo Jedna ruka netleská. Věnoval se také dabingu - Jeana-Paula Belmonda nadaboval ve filmech Velký šéf nebo Muž z Acapulca.

Veronika Hlaváčová, Ondřej Bambas, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme