OBRAZEM: V Praze začal festival lidských práv a sexuálních menšin Prague Pride

Vyvěšením duhové vlajky na budově pražského magistrátu začal v pondělí v Praze festival hrdosti leseb, gayů, bisexuálů či trans osob (LGBT+) Prague Pride. Dvanáctý ročník přehlídky, který potrvá do 14. srpna, nabídne na 150 akcí. Program vyvrcholí sobotním karnevalovým průvodem centrem metropole.

obrazem Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Letošní ročník má téma Heart Matters, tedy na srdci záleží nebo srdeční záležitost. Odráží to lidskoprávní aspekt celého festivalu. Srdce není pouze v našem logu, ale je tu i osm miliard srdcí, která bijí po celém světě,“ popsal pro Český rozhlas ředitel festivalu Tom Bílý.

Snažíme se říct, že na všech srdcích záleží. Je to symbol života, sounáležitosti, vzájemné lásky a lidskosti. Téma se promítá do téměř všech 150 festivalových akcí.

Vedle průvodu v týdenní programu pořadatelé připravili koncerty, workshopy, debaty či divadelní představení. Podle Bílého se na většině akcí neplatí vstupné, a jsou tak přístupné zdarma. Program s podrobnostmi je na webu.

Vyvrcholením týdenního programu bude tradiční karnevalový průvod. Vyrazí v sobotu po poledni ze spodní části Václavského náměstí.

Adam Bejšovec, Marie Starostová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme