V centru Prahy se v sobotu objevilo ‚alegorické sousoší‘. Instalaci papírových prasat řeší i policie

Politicky laděnou instalací, která se na Prvního máje objevila na Karlově náměstí v Praze, se zabývá policie. Autor této samozvané alegorie na současnou vládu České republiky totiž k vystavení papírových zvířat neměl povolení od městské části. Strážníci, kteří si instalaci přijeli zdokumentovat, už o události informovali Policii ČR a věc kvůli spáchání přestupku předali správnímu orgánu, zjistil server iROZHLAS.cz. Autorovi hrozí pokuta.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karlovo nam. ted

07:36 – 01. 05. 2021

307 3592

Podle mluvčí Ireny Seiferové papírová prasata s názvy politických stran objevili pražští strážníci v sobotu ráno při kontrolní činnosti u zastávky tramvaje kousek od Ječné ulice.

„Z ušních boltců zvířat visely cedulky, na kterých bylo napsáno telefonní číslo. Strážníci na uvedeny kontakt zavolali, následně se na místo dostavil 49letý muž, který uvedl, že objekty představují současnou vládu České republiky, a dále pak prezidenta a jeho mluvčího s tím, že celé sousoší alegorizuje autorovo silné přáni jejich odchodu z politiky,“ popsala serveru iROZHLAS.cz Seifertová.

Doplnila, že se tvůrce sousoší vzhledem k sledovanému zájmu domníval, že k jeho instalaci v centru Prahy nepotřebuje žádné povolení.

Že skutečně na městskou část žádná žádost nepřišla, potvrdila redakci také mluvčí Prahy 2 Andrea Zoulová. „O akci jsme jako úřad předem nevěděli, tudíž šlo s největší pravděpodobností o něco, co nebylo oznámeno ani povoleno,“ uvedla.

Mluvčí městské policie vysvětlila, jaký byl tvůrčí záměr za nezvyklou instalací. „Vystavenou alegorii se snažil vyburcovat občany, aby mu pomohli v úsilí odvolat tyto politické subjekty, proto připravil petici s názvem za ‚odvolaní mocipánů a jejich poslání do ******‘,“ sdělila bez dalšího komentáře mluvčí.

Instalaci prvomájového politického happeningu natočila v sobotu také televize Nova. Autor díla v reportáži uvedl, že dílo zůstalo na místě do čtyř hodin odpoledne a pak ho musí odvézt.

Anna Kottová, kro Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme