V pražském provozu končí tramvaje T6. Ulicemi jezdily od devadesátých let

Tramvaje T6 končí v pravidelném provozu v Praze. V sobotu naposledy je dopravní podnik vypravil na linku 4 mezi Smíchovem a Vršovicemi. V hlavním městě jezdily déle než čtvrt století. Přinesly revoluci v ručním řazení. Řidičům byly přínosem, pro cestující komfortem.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V pražském provozu končí tramvaje T6

V pražském provozu končí tramvaje T6 | Foto: Vojtěch Tomášek | Zdroj: Český rozhlas

„Je to nostalgie, vzpomínka jako bzučivá tramvaj,“ sdílí Jakub. Nadšenců, jako je on, přišly na Smíchovské nádraží desítky.

Před 125 lety vyjely první tramvaje na Křižíkovu dráhu. Sloužila hlavně dělníkům z pražských fabrik

Číst článek

S vozy T6 se loučila i tramvajačka Karolína Hubková. „Je revoluční v tom, že má ruční řazení - to znamená, řídíme tramvaj na ruku, ne na nohu jako klasické T3,“ říká.

V devadesátých letech pražskému provozu tramvaje T6 výrazně pomohly. „Přišlo vozidlo, které sice koncepčně nemělo nízkou podlahu, ale mělo řadu moderních prvků. Pro ty řidiče to byl určitě přínos, pro cestující zvýšený komfort,“ připomíná Robert Mara z archivu dopravního podniku.

Tramvajemi T6 se Pražané budou moct svézt na historických pořadích běžných linek, kromě muzejního vozu zůstane ve flotile jedna souprava pro provoz s cestujícími. Zbytek dopravní podnik rozprodá.

Tramvaje T6A5 se loučí s Prahou. Dnes naposledy je @Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost vypravil na linku 4, Pražané budou jednu soupravu vídat na historických pořadích linek. Vozy hlavnímu městu sloužily více než čtvrt století. @Radiožurnál @Český rozhlas Plus @iROZHLAS.cz

15:03 – 19. 06. 2021

4 37

Vojtěch Tomášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme