V čistírně ve Francii se máchaly bankovky za 5800 eur, nikdo se k nim neznal

Ve francouzském departementu Moselle vzal někdo sousloví o praní špinavých peněz doslova. V místní čistírně se máchalo 5800 eur (147 000 korun) ve sto a dvouseteurových bankovkách. Klient, v jehož prádle se peníze našly, se k nim nehlásil. Majitel čistírny je odevzdal na policii, píše Le Parisien.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

eurobankovky, ilustrační foto | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Za 21 let v oboru jsem nic takového nezažil. Našli jsme platební karty, mince, ale tolik bankovek, to nikdy,“ uvedl Gilles Brach, majitel čistírny v obci Yutz.

Zaměstnance čistírny nejprve k pračce přitáhl neobvyklý zvuk. V bubnu objevily vedle oblečení také tři kuchyňské nože v pouzdru. Francouzi běžně používají veřejné prádelny a klienti sami vkládají své oblečení do praček. V tomto případě starší zákazník nechal prádlo vyprat a platil podle jeho váhy.

Zaměstnankyně prádelny nalezené pouzdro vyhodila, majitel chtěl ale obsah zkontrolovat a našel i peníze. Když si zákazník druhý den přišel prádlo vyzvednout, podle majitele čistírny vypadal zmateně. Za zapomenuté nože se omluvil, ale o penězích nic nevěděl.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme