‚Prožil jsem menší dobrodružství.‘ Prezident Bolívie zabloudil v pralese, když pomáhal hasit požáry

Bolívijský prezident Evo Morales nakrátko zabloudil v pralese, když se na východě země vracel z hašení požárů. Informovala o tom v pátek agentura DPA. Kritici hlavu státu viní, že na své aktivní účasti na likvidaci požárů staví předvolební kampaň.

Video Raboré (Bolívie) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Prožil jsem menší dobrodružství,“ řekl s úsměvem na rtech prezident andského státu místní televizi Uno. „Sešli jsme z cesty a téměř hodinu bloudili, ale díky vojákům jsme se zase našli.“

Na zveřejněném videu je slyšet, jak někdo – zřejmě sám Morales – volá v temnotě pralesa: „Kde jste? Kde jste?“

OBRAZEM: V Bolívii rozvinuli 200 km dlouhou vlajku. Snaží se získat zpět 'ukradený' přístup k moři

Číst článek

V Jižní Americe v současnosti zuří množství požárů. Nejhůře postižená je brazilská Amazonie, v Bolívii hoří v regionu Chiquitanía v departementu Santa Cruz poblíž hranic s Brazílií a Paraguayí. Zde byl také nasazen obří hasicí boeing 747 Supertanker.

Morales už několik dnů pomáhá s hašením v okolí města Roboré a dalších obcích. Fotografie ho mimo jiné zachytily v modré hasičské kombinéze a s vodní tryskou, kterou krotil plameny.

Jeho aktivity se ale v Bolívii setkávají také s kritikou. Někteří vyjádřili přesvědčení, že se jedná o dobře zinscenovanou mediální kampaň před prezidentskými volbami plánovanými na říjen, napsal zpravodajský portál QS Noticias. Morales Bolívii vládne od roku 2006 a usiluje o znovuzvolení.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme