Princi Andrewovi už nic nehrozí. Britská policie ho kvůli obvinění ze sexuálního násilí nebude stíhat

Britská policie ukončila vyšetřování prince Andrewa kvůli obvinění ze sexuálního napadení a nebude ho stíhat, informovala stanice BBC o pondělním policejním prohlášení. Američanka Virginia Giuffreová podala v srpnu žalobu na syna britské panovnice Alžběty II. s tvrzením, že ji několikrát pohlavně zneužil předtím, než jí bylo 18. Princ Andrew dlouhodobě odmítá, že by s Giuffreovou měl jakýkoliv vztah.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská policie nebude stíhat prince Andrewa | Zdroj: Reuters

Giuffreová tvrdí, že ji princ Andrew zneužil v Londýně, v New Yorku a na soukromém ostrově amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, o kterém taktéž tvrdí, že ji nutil k sexu.

Princ Andrew čelí žalobě z pohlavního zneužívání. Podala ji žena, která se soudila i s Epsteinem

Číst článek

Šestašedesátiletý Epstein spáchal sebevraždu ve vězení v srpnu 2019, nedlouho poté, co byl zatčen kvůli podezřením ze sexuálních zločinů.

„Policie prověřila informace, které v červnu dostala od médií (...), a nebude podnikat žádné další kroky,“ uvedla policejní mluvčí a dodala, že britská policie je v kontaktu s bezpečnostními sbory dalších zemí, které se Epsteinovými kauzami zabývají.

Podle informací deníku The Sunday Times britská policie minulý týden vyslechla Giuffreovou kvůli jejím obviněním člena britské královské rodiny.

Andrew na konci roku 2019 v rozhovoru s BBC popřel, že by s Giuffreovou měl poměr, a tvrdil, že si ani neuvědomuje, že by ji kdy potkal. V médiích se později objevila fotografie, na které oba dva stojí vedle sebe. Jednašedesátiletý princ se nicméně kvůli svým stykům s Epsteinem stáhl z veřejného života.

Has Andrew been failed by his lawyers?

Palace source speaks of “growing disquiet” over advice given to Duke of York

New post, free to read:

rozenberg.substack.com/p/has-andrew-b…

10:48 – 19. 09. 2021

75 195

Andrewovi právníci dostali minulý týden povolení nahlédnout do tajné dohody z roku 2009 mezi Epsteinem a Giuffreovou. Právníci doufají, že obsah dokumentu očistí princovo jméno, píše Reuters.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme