Princ Harry s manželkou Meghan oznámili narození druhého potomka. Dceru pojmenovali Lilibet Diana

Princ Harry a jeho žena Meghan oznámili narození svého druhého potomka. Dívka přišla na svět v pátek v nemocnici v kalifornské Santa Barbaře. Pár dceru pojmenoval Lilibet Diana, a to na počest královny Alžběty II. a Harryho zesnulé matky, princezny Diany.

Santa Barbara (Aktualizováno: 21:42 6. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský královský pár v neděli oznámil narození narození druhého dítěte | Zdroj: Reuters

Pár v prohlášení uvedl, že měl to štěstí, že „Lili“ přišla na svět. „Je víc, než jsme si dokázali představit,“ dodali manželé a poděkovali za lásku a modlitby, kterých se jim dostalo z celého světa.

Královská rodina není rasistická, někdo se jen hloupě zeptal, věří otec Meghan. Buckinghamský palác mlčí

Číst článek

Jejich mluvčí upřesnil, že Lilibet Diana se narodila v pátek před polednem místního času a váží 3,5 kilogramu. Ona i matka jsou v pořádku a otec byl u porodu.

Lilibet Diana je podle serveru BBC jedenáctým pravnoučetem královny Alžběty II. a celkem osmá v pořadí následnictví britského trůnu.

První jméno odkazuje na královnu, kterou rodina v soukromí oslovuje Lilibet. Druhé pak na princeznu Dianu, která tragicky zahynula v srpnu 1997.

Královská rodina už oběma rodičům k narození dcery pogratulovala se slovy, že členové rodiny mají ze zprávy radost. Blahopřání poslal také britský premiér Boris Johnson.

Podle serveru BBC pár poděkoval za všechna přání a dodal, ať lidé, kteří by chtěli poslat dary, podpoří organizace pomáhající ženám a dívkám. 

Harry a Meghan už mají syna Archieho, který se narodil v květnu 2019. Jak připomněla ČTK, druhé těhotenství veřejnosti pár oznámil letos v únoru.

red Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme