Novorozený člen královské rodiny je Archie. Princ Harry a vévodkyně Meghan zvolili netradiční jméno

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan ve středu poprvé ukázali na veřejnosti svého syna, který se jim narodil v pondělí. Několik hodin poté pár na instagramu oznámil, že dítě se jmenuje Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Se svým osmým pravnoučetem se rovněž poprvé setkala královna Alžběta II.

Londýn (Aktualizováno: 19:43 8. 5. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britský princ Harry se svojí manželkou Meghan a novorozeným potomkem Archiem Harrisonem

Britský princ Harry se svojí manželkou Meghan a novorozeným potomkem Archiem Harrisonem | Zdroj: Reuters

Vévoda ze Sussexu, jak zní Harryho oficiální titul, předstoupil se svou chotí před novináře se spícím synem v náručí. Novorozence nazval „uzlíčkem štěstí“.

Vévodkyně označila své mateřství za „zázrak“ a dodala, že jejich dítě má tu „nejsladší povahu“. Na dotaz, kterému z rodičů se více podobá, Harry odpověděl, že na to je ještě příliš brzy. „Jeho vzhled se mění každým dnem, kdo ví?“ řekl.

Na instagramovém účtu Harryho a Meghan se později objevila fotografie rodiny společně s Alžbětou II., jejím manželem princem Philipem a rovněž s Meghaninou matkou Dorií Raglandovou.

Trochu jiná výchova

Jak poznamenala agentura AP, Mountbatten-Windsor je příjmení, které užívají někteří členové královské rodiny. Harry a Meghan rovněž svému prvorozenému synovi nedali žádný šlechtický titul.

Jako syn vévody ze Sussexu, což je Harryho oficiální oslovení, mohl být syn například titulován hrabětem z Dumbartonu, což je další Harryho titul. Rozhodnutí Harryho a Meghan podle královského zpravodaje BBC jasně ukazuje, že dítě „nechtějí vychovávat příliš v královském duchu“.

Pár zatím neprozradil, čím se při výběru jména řídil. Význam jména Harrison, tedy syn Harryho, by nicméně mohl být jasný, poznamenaly světové tiskové agentury. Experti očekávali spíše tradičnější královské jméno, v sázkových kancelářích vítězil Alexander, Arthur či James.

Archie je v Británii stále populárnější. Podle statistických údajů byl v roce 2017 mezi dvaceti nejoblíbenějšími jmény novorozených chlapců.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme