Buckinghamský palác: Tvrzení Harryho a Meghan jsou znepokojivá, rodina je vyřeší soukromě

Buckinghamský palác po téměř dvou dnech prolomil mlčení ohledně kontroverzního televizního rozhovoru prince Harryho a jeho manželky Meghan. V úterním prohlášení vydaném ve jménu královny Alžběty II. uvádí, že podrobnosti o problémech páru zarmoutily celou rodinu. Znepokojivá je prý zejména nastolená rasová otázka, problematickým bodům se bude královský dvůr věnovat v soukromí.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muž si čte londýnský večerník London Evening Standard. Na jeho titulce jsou Meghan Markleová a její muž princ Harry | Foto: Darrin Zammit Lupi | Zdroj: Reuters

V rozhovoru, který v noci na pondělí SEČ odvysílala americká televize CBS, Meghan obvinila rodinu svého muže z rasistických úvah a uvedla, že kvůli tlaku nejbližšího okolí i médií pomýšlela na sebevraždu.

Královská rodina řešila barvu kůže našeho syna, prohlásila Meghan u Oprah Winfreyové

Číst článek

Harry zase hovořil o tom, že se coby vysoce postavený člen královské rodiny cítil uvězněný a že rodina podle něj Meghan dostatečně nepodporovala.

„Celou rodinu zarmoutilo, když se dozvěděla o celém rozsahu toho, jakou výzvou pro Harryho a Meghan poslední roky byly,“ reagoval v úterý Buckinghamský palác.

„Nastolené otázky, zejména ta rasová, jsou znepokojivé. Jakkoli se některé vzpomínky mohou rozcházet, jsou brány velmi vážně a rodina se s nimi vypořádá soukromě.“

NEW: The Queen responds to Meghan and Harry interview

18:31 – 09. 03. 2021

347 1105

Rozhovor královského páru s moderátorkou Oprah Winfreyovou otevřel další kapitolu v pokračujícím příběhu o snaze Harryho a Meghan vybudovat si život mimo mantinely britské monarchie.

Plán odstoupit od svých dřívějších rolí princ a jeho manželka oznámili loni v lednu, poslední oficiální vystoupení pak absolvovali přibližně před rokem. Nyní žijí v Kalifornii.

Nedělní rozhovor s Winfreyovou měl obrovskou publicitu a rozdělil komentátory nejen v Británii. V USA jej podle prvních odhadů sledovalo přes 17 milionů lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme