Britský princ Harry a Meghan Markleová si před 600 hosty řekli své ano

V sobotu v pravé poledne místního času (13.00 SELČ) si v kapli svatého Jiří na královském hradě Windsor řekli své ‚ano‘ britský princ Harry a americká herečka Meghan Markleová. Malebné městečko Windsor, které leží asi 30 kilometrů západně od Londýna, zaplnily tisíce příznivců monarchie a novinářů. Miliony dalších lidí na celém světě pak královský sňatek sledovaly v televizi nebo na internetu.

SLEDOVALI JSME ONLINE Windsor (Velká Británie) (Aktualizováno: 22:05 19. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Královna Alžběta půjčila 36leté nevěstě diamantovou korunku, která byla v roce 1932 vyrobena pro královnu Marii a krom diamantů a platiny na ni byla použitá také středová brož z roku 1893. Meghan měla také náušnice od Cartiera a k svatební róbě zvolila střevíčky z hedvábného saténu | Zdroj: Reuters

Snoubenci na svatbu pozvali 600 hostů, mezi nimiž nebyli žádní významní politici. Obřadu se zúčastno mimo jiné mnoho členů královské rodiny – včetně panovnice Alžběty II.

Z nevěstiny strany dorazila především její matka Doria Raglandová. Otec Thomas Markle se na slavnostní událost kvůli zdravotním potížím nedostavil; místo něj nevěstu k oltáři doprovodil ženichův otec, tj. princ Charles.

Mezi přítomnými celebritami byla například americká moderátorka Oprah Winfreyová, slavný fotbalista David Beckham s manželkou Victorií, hollywoodský herec George Clooney, tenistka Serena Williamsová či zpěvák Elton John.

Článek pokračuje pod online reportáží:

Po skončení obřadu v jednu hodinu odpoledne (14.00 SELČ) vyrazili novomanželé v kočáře na projížďku po městečku, aby pozdravili lidi, kteří jim přišli popřát štěstí. Po absolvování zhruba tříkilometrového okruhu se vrátili na oficiální svatební recepci na hradě Windsor.

Svatba Harryho a Meghan v číslech: miliardy diváků, 28 000 jednohubek a 5901 dalších sňatků

Číst článek

Večerní neformální party, kam dorazilo asi 200 nejbližších přátel a příbuzných, se konala v nedalekém sídle Frogmore House.

Královská svatba z pohledu fanoušků

Ulice v okolí hradu byly zaplněné, policisté i záchranáři drželi pohotovost. Vojenská policie se speciálně vycvičenými psy prohledala trasu slavnostního průvodu a policisté prozkoumali odpadkové koše či kanály, kde by mohly být ukryty bomby.

„Berkshire se změnil v pevnost,“ napsal v sobotu list The Daily Mail o anglickém hrabství, jehož je královský hrad součástí.

V úzkých uličkách Windsoru, který leží asi 30 kilometrů západně od Londýna, se mohlo podle odhadů tísnit na 100 tisíc zvědavců. Počasí svatebčanům přálo, meteorologové hlásili modré nebe. Teploty se pohybovaly těsně nad 20 stupni Celsia.

kro, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme