Princezně Kate se daří dobře, řekl princ William. Kvůli rakovině podstupuje preventivní chemoterapii

Princezně Kate, která se léčí s rakovinou, se daří dobře, řekl v pátek její manžel a následník britského trůnu princ William. Podle agentury Reuters šlo o vzácné veřejné prohlášení ke zdravotnímu stavu Kate, která podstupuje preventivní chemoterapii.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Princ William a princezna Kate při návštěvě jihokorejského prezidenta v listopadu 2023

Princezně Kate, která se léčí s rakovinou, se daří dobře, řekl v pátek její manžel a následník britského trůnu princ William | Foto: Chris Jackson | Zdroj: Reuters

Dvaačtyřicetiletá princezna v březnu po týdnech spekulací médií i veřejnosti uvedla, že jí byla zjištěna rakovina. Poznamenala také, že je v pořádku. Kancelář manželského páru ale sdělila, že nebude poskytovat pravidelné informace o princeznině zdravotním stavu. K plnění veřejných povinností se Kate vrátí, až jí to lékaři doporučí.

Britové mají z královské rodiny nejraději princeznu Kate. Nejméně oblíbení jsou Harry a Meghan

Číst článek

Jedenačtyřicetiletý William ale v pátek její zdravotní stav krátce komentoval, když na něj byl dotázán při návštěvě nemocnice na souostroví Scilly u anglického pobřeží. „Daří se jí dobře, děkuji, ano,“ odpověděl.

S rakovinou se potýká i britský král Karel III. Jeho zdravotní stav mu koncem dubna dovolil, aby se částečně vrátil k plnění svých veřejných povinností.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme