Projekt Českého rozhlasu k srpnu 1968 získal cenu Prix Europa. Rekonstrukce osudné noci porazila i BBC

Unikátní rekonstrukce událostí srpna 1968, kterou v loňském roce připravil Český rozhlas, byla v soutěži Prix Europa oceněna jako nejlepší evropský digitální audio projekt roku. Součástí připomínky padesátého výročí vpádu vojsk Varšavské smlouvy do Československa byla řada unikátních akcí včetně dokumentární rekonstrukce událostí z osudné noci nebo Koncert '68 na Václavském náměstí, který navštívily desetitisíce lidí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderátoři speciálního vysílání Českého rozhlasu k výročí srpna 1968 Jan Pokorný a Martin Veselovský | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

Unikátní rekonstrukci událostí z noci 20. na 21. srpna 1968 moderovali Jan Pokorný a Martin Veselovský. Spolu s redaktory Radiožurnálu a regionálních stanic Českého rozhlasu a pozvanými hosty provedli posluchače jednou z nejtemnějších nocí novodobé historie Česka.

Server iROZHLAS.cz pro čtenáře sledoval výročí okupace v online reportáži.

🏆 Project 68🏆
Author, Director and Producer: Ondřej Suchan

🥇@Český rozhlas 🇨🇿
🥈@BBC 🇬🇧
🥉@Bayerischer Rundfunk 🇩🇪

#PrixEuropa

21:40 – 11. 10. 2019

6 37

Vrcholem projektu byl vzpomínkový Koncert 68 na pražském Václavském náměstí. Na pódiu zněly známé hudební hity 60. let v podání současných interpretů. Zazpívali například Aneta Langerová, Jana Kirschner, Lucie Bílá, Vojtěch Dyk či Matěj Ruppert.

Zlatým hřebem večera bylo vystoupení Marty Kubišové s písní Modlitba pro Martu.

Na celý záznam ze slavnostního předávání cen se můžete podívat ZDE. Pasáž s oceněním za nejlepší digitální audio projekt začíná v čase 1.19.00.

Z @PRIX EUROPA náš kreativní hub odnáší za #projekt68 první místo (Best European Digital Project) 🎉
Autorem projektu je šéfredaktor @Radiožurnál Ondřej Suchan a na jeho realizaci spolupracovala řada lidí napříč rozhlasem, kterým patří také gratulace! > 1968.rozhlas.cz

09:50 – 12. 10. 2019

8 30

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme