Program Erasmus je plodný. Za třicet let se díky němu narodilo i přes milion dětí

Erasmus propojuje Evropu, a to doslova. Během 30 let fungování programu vyjelo do ciziny studovat už devět milionů mladých lidí.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studium - studentka - učení se

Studium - studentka - učení se | Foto: Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 2.0 Generic, UGL_UIUC

Předseda evropské komise Jean-Claude Juncker nedávno řekl, že díky výměnnému evropskému programu se narodilo už milion dětí. To je podle něj nečekaná romantická stránka tohoto projektu. 

Česká republika se k programu připojila v roce 1998 a od té doby se na zahraniční univerzitě učilo díky Erasmu téměř 300 tisíc studentů.

Nejvíce vyjíždějí Češi do Německa a Francie, pak Velké Británie a Španělska, oblíbené jsou také skandinávské státy a státy Beneluxu. Někteří se ale vydávají třeba i do Bulharska, Chorvatska nebo na Kypr.

Podle názorů lidí na webu mujerasmus.cz je největší přínos programu například komunikace v cizím jazyce, nové životní zkušenosti, rozvoj samostatnosti, lepší uplatnění na trhu práce a bourání předsudků.

„Zuzana třeba přiznává, že bez zahraničních studijních stáží by nebyla dostatečně kvalifikovaná vykonávat práci, která ji teď živí. A Barbara zmiňuje, že na jednom ze svých zahraničních studijních pobytů poznala svou nejlepší životní přítelkyni,“ vysvětluje redaktorka Marcela Hálová. 

Marcela Hálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme