Covid proti cigaretám. V Británii přestaly kvůli pandemii kouřit stovky tisíc lidí, tvrdí průzkum

Kvůli obavám spojeným se šířením koronaviru přestalo v Británii kouřit až 300 tisíc lidí. Vyplývá to z průzkumu institutu YouGov, o kterém informoval list The Guardian. Podle něj v poslední době přibývá důkazů, že u kuřáků je průběh nemoci covid-19 těžší.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britská vláda se nakonec rozhodla zakázat kouření celoplošně,

V poslední době přibývá důkazů, že u kuřáků je průběh nemoci covid-19 těžší. | Zdroj: Reuters

Kromě 300 tisíc lidí, kteří s kouření zřejmě nadobro skončili, se dalších 550 tisíc kuřáků v Británii kvůli šíření koronaviru aspoň pokusilo se svým zlozvykem přestat. Dalších zhruba 2,4 milionu jich denní spotřebu cigaret snížilo. Čtvrtina bývalých kuřáků v průzkumu uvedla, že kvůli šíření koronaviru je méně pravděpodobné, že se ke kouření vrátí.

„Přibývá důkazů, že kouření je spojené s horšími výsledky u lidí přijatých do nemocnice s covidem-19,“ řekl plicní lékař Nick Hopkinson, který je předsedou společnosti proti kouření ASH. „Nikdy nebyl lepší okamžik na to přestat s kouřením,“ vyzval také bristolský lékař Charlie Kenward, který založil iniciativu #QuitforCOVID (přestaň kvůli covidu).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme