‚Jsme národem pejskařů a lidé je potřebují na jaro ostříhat.‘ V pondělí otevřou i salóny pro psy

Pokud máte doma psa, pravděpodobně vás už napadlo, kdy se otevřou psí salóny a budete moci svého psa ostříhat. V harmonogramu vládních rozvolňování nic takového nezaznělo a na ministra Karla Havlíčka (za ANO) se obraceli lidé s dotazy. „Může se to zdát úsměvné, ale jsme národem pejskařů a lidé potřebují na jaře svého psa ostříhat,“ řekl ministr v rozhovoru pro Českou televizi. Salóny by se měly otevřít už v pondělí.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 18:10 17. 4. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pes, štěně, mops (ilustrační foto) | Foto: SNGPhotography | Zdroj: Pixabay

Kadeřnické salóny se podle harmonogramu uvolnění podnikatelských činnosti mají otevřít až 25. května, tedy více než za měsíc. Jak jsou na tom ale salóny pro psy? Ministr obchodu a průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) uvedl, že psí salóny bude možné otevřít již v pondělí 20. dubna.

Vláda rozvolní opatření v pěti etapách. V pondělí otevřou řemeslníci nebo farmářské trhy

Číst článek

Ministr toto rozhodnutí odůvodnil tím, že dostával mnoho e-mailů od různých tazatelů, kteří se na něj obraceli s dotazem, zda do té či oné skupiny patří či nikoliv. Některé z dotazů byly právě od majitelů psů, kteří nevěděli, kdy budou moci dát svého mazlíčka ostříhat.

„Hodně častý dotaz, kde nebylo úplně jednoznačné, kam to zařadit, byly psí salóny,“ sdělil Havlíček v rozhovoru, který poskytl České televizi. Dodal, že ačkoliv se to může zdát úsměvné, Češi jsou národem pejskařů a proto je toto téma palčivé. Podle ministra to dokládá i fakt, že jenom na otevření psích salónů, dostával stovky e-mailů.

„Vyhodnotili jsme si to a je možné to zařadit do té první skupiny profesí a psy bude možné stříhat,“ uvedl ministr Havlíček.

Na tiskové konferenci po jednání vlády v pátek odpoledne ministr zdravotnictví Adam Vojtěch však informoval, že psí salóny se otevřou až 27. dubna. „Nejsem si jistý, že stříhání psů je řemeslo. Proto se nevztahuje otevření salónů k 20. dubnu.“

Podle Vojtěcha psí salóny spadají do kategorie do 200 m čtverečních a tedy by se měly otevřít až ve druhé vlně, tedy za dva týdny. Jak tedy salóny pro psy a kočky vnímat, zda jako řemeslo nebo pouze jako provozovnu, bude muset podle Vojtěcha rozhodnout ministr Havlíček.

Podle vicepremiéra Karla Havlíčka jsou psí salóny sice volná živnost, ale na hraně s řemeslem, proto budou moci otevřít od pondělí v první vlně. „Je to podobný případ jako například výroba a oprava brašnářského zboží,“ napsal ministr v pátek ČTK.

aur Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme