‚Je mi blbě, je to náročné.‘ Novinářka se na ulici ptá maminek, jak se mají. Slýchá i o poporodní depresi

Novinářka Šárka Seydler Kabátová zastavuje na ulicích mámy malých dětí a ptá se jich, jak se mají. „Nejčastější odpověď je ‚Mám se krásně, ale…‘. Ty ženy jdou vždycky rovnou do tématu. A platí, že každá má svůj unikátní příběh,“ říká. Její videa mají na sociálních sítích velký úspěch.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novinářka Šárka Seydler Kabátová

Novinářka Šárka Seydler Kabátová | Foto: Tomáš Berný | Zdroj: Český rozhlas

„Okolí se mě často ptá na moji dceru nebo moji práci. Málokdo se ale zeptá na to, jak se mám já. A u žen, které zastavuju na ulici, to je stejně. Bývají velmi vstřícné a otevřené. Mám pocit, že jim je vlastně jedno, komu to řeknou,“ popisuje Šárka Kabátová atmosféru, ve které její úspěšná videa vznikají.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se české ženy na rodičovské dovolené skutečně mají? A co všechno najdeme v Šárčině knize Máma má práci? Poslechněte si Houpačky

„Moji sledující mi pak někdy nevěří, že nejsme domluvené předem. Ale to nikdy nejsme,“ dodává. 

S jakými odpověďmi na svoji otázku Jak se máte na mateřské/rodičovské? se Šárka setkává?

Obtížné neznamená nemožné. Barbora Kafková překonala handicap, sportuje a běhá po horách

Číst článek

„Ženy bývají překvapené, jak náročné to je. Dopředu vědí o všech těch praktikáliích, ale jsou zaskočené tím, jak se v tom všem pak vlastně cítí. Zrovna nedávno mi jedna žena prostě napřímo odpověděla, že se má blbě,“ popisuje novinářka.

„Jiná zase mluvila o svých poporodních depresích. Říkala jsem, že to pro ni musí být strašně silné téma. A teď mi píšou další ženy, že jim pomohlo slyšet, že to někdo má stejně. Někdy stačí vidět minutové video,“ uzavírá.

Co ženy na mateřství nejvíc překvapuje? Poslechněte si Houpačky s novinářkou Šárkou Seydler Kabátovou v audiozáznamu výše.

Michaela Sladká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme