Epidemiolog Smejkal, kuchař Vodochodský i novinář Rokytka. O posty radních ČT se uchází 54 lidí

Po šesti letech vypršely mandáty čtyř radních České televize, a organizace po celém Česku tak mohly navrhnout své kandidáty. Mezi 54 nominovanými se objevilo také jméno epidemiologa z Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) a člena Rady vlády pro zdravotní rizika Petra Smejkala. „S nominací jsem souhlasil,“ řekl pro iROZHLAS.cz. Zároveň připustil, že neví, zda by funkci radního mohl skutečně při současném pracovním vytížení zastávat.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Smejkal

Petr Smejkal | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Epidemiologa a infektologa navrhl na post radního České televize Svaz průmyslu a dopravy. Organizace podle PR manažerky Lenky Dudkové patří mezi ty, které televize oslovuje kvůli kandidátům pravidelně. Ve svém výběru se pak snaží reflektovat aktuální situaci ve společnosti.

Novou tváří epidemie by podle Babiše mohl být Smejkal. ‚Slyším o tom poprvé,‘ reaguje epidemiolog

Číst článek

„Vzhledem k celosvětové pandemii koronaviru považujeme za užitečné, aby v Radě ČT byl zastoupen i někdo, koho lze považovat za odborníka v oblasti veřejného zdraví a epidemiologie,” napsala.

Členem Rady vlády pro zdravotní rizika se stal Smejkal v únoru. Premiér Andrej Babiš (ANO) o něm tehdy řekl, že má být novou „tváří pandemie”.

Expert o tom ale podle svých slov slyšel poprvé. Reagoval tehdy, že politikům chce přinášet hlavně odborný pohled na krizi spojenou s koronavirem. 

Další nominovaní

V seznamu nominovaných se objevila i další mediálně známá jména. Institut Aleny Vitáskové například navrhl kontroverzního novináře a příznivce prezidenta Miloše Zemana Milana Rokytku.

Do čela Rady České televize míří novinář Pavel Matocha. Místopředsedy budou Kysilka a Šlégr

Číst článek

Mezi další navržené patří mediální odborník z Masarykovy univerzity Jaromír Volek, politik a režisér Ilja Racek mladší, historik Petr Blažek z Ústavu pro studium totalitních režimů, římskokatolický kněz Zbigniew Jan Czendlik, publicista a esejista Jefim Fištejn nebo kuchař a moderátor Ivan Vodochodský.

Všechny nominované uveřejnil na svém facebookovém profilu pirátský poslanec a člen podvýboru pro svobodu slova a média Tomáš Martínek. Na seznam jako první upozornil server Lupa.cz.

O dvanácti postupujících rozhodne 18. března volební výbor Poslanecké sněmovny. Z nich se pak vyberou čtyři noví radní.

ako, dok Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme