Radiožurnál jede pro Světlušku. ‚Trochu jsem teď dostal strach,‘ usmíval se reportér Ľubomír Smatana

V pondělí vyrazil Radiožurnál na pomoc nevidomým. Oblíbené rozhlasové osobnosti usedly společně s nevidomými na dvoukola a rozjely se napříč republikou. Každý kilometr, který ujedou, přinese 500 Kč na konto Světlušky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ľubomír Smatana a Petr Král pojedou pro Světlušku | Foto: Kristýna Hladíková | Zdroj: Český rozhlas

Český rozhlas opět pořádá charitativní akci, která má získat peníze na pomoc nevidomým a slabozrakým. Dvanáct osobností Českého rozhlasu postupně vyrazí na cyklotrasu s dvanácti nevidomými, jejich piloty a reportéry, kteří vše zachytí na mikrofon. Do vybraného cíle přinesou částku, kterou svou cestou nasbírají.

První závodníci už jsou připraveni

Z Prahy v pondělí vyjeli moderátor Petr Král společně s reportérem Ľubomírem Smatanou, v Brně se přidali Aleš Moravec, populární nevidomý cyklista, který vyhrává na dráze kdejaký závod, a jeho vodič Pavel Buráň, také znamenitý dráhový cyklista ověnčený mnoha medailemi ze světových šampionátů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si rozhovor s účastníky první trasy

A jak je celý tým na celou akci připraven? „O víkendu jsem ujel 2222 kilometrů kolem republiky, ujeli jsme to za 92 hodin,“ říká Aleš Moravec v rozhovoru s Jiřím Chumem. „Trochu jsem dostal strach, když to slyším. S Alešem už jsme se dlouho neviděli a myslel jsem, že trochu vyměkl, ale zdá se, že pilně trénuje,“ smál se reportér Ľubomír Smatana. 

Pondělní trať vedla ze Zlína do Starého Městě u Uherského Hradiště.

Alžběta Švarcová, Jiří Chum Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme