VIDEO: Ind si své dlouhé zažloutlé nehty ostříhal poprvé po 66 letech. Teď budou vystaveny v muzeu

Shridhar Chillal si nehty na levé ruce pěstoval už jako teenager a neostříhal si je od roku 1952. Nehty Inda měřily přes devět metrů. Byly proto různě zakroucené, zakulacené a taky zažloutlé. Díky nim se taky dostal do Guinnessovy knihy rekordů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Žádné nůžky nebo kleštičky, dva-a-osmdesátiletý muž si na ostříhání svých nehtů musel vzít menší rozbrušovačku.

Projekt české umělkyně míří do Guinnessovy knihy. 1325 obyvatel města u Černobylu žádá o víza do Česka

Číst článek

Důvodem, proč si muž nechával tak dlouhé nehty, byla příhoda z dětství. Jednou mu totiž učitel ve škole vynadal, že mu zlomil dlouhý nehet. Přitom mu řekl, že to nemůže nikdy pochopit a že on sám se nedokáže pro nic nadchnout nebo zaujmout. Mladý Chillal to tehdy vzal jako výzvu a od svých 14 let si je nestříhal.

Jenže devět metrů dlouhé nehty Inda poměrně omezovaly. Kvůli nim nemohl třeba spát - často se prý probouzel, aby je zkontroloval a ověřil, že se mu neulomily. Navíc jak byly dlouhé, tak byly i těžké a ochromily mu prsty na levé ruce.

Ostříhat si nehty pro Chillala bylo těžké rozhodnutí. Nakonec ale zkontaktoval muzeum v New Yorku, které o jeho nehty mělo zájem a slíbilo mu, že se o ně dobře postará. Kdyby si někdo chtěl obří nehty prohlédnout, tak budou vystavené v muzeu „Ripley's Believe It or Not" na Times Square.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme