Jak se najíst v restauraci s rouškou? Podnikatel na ni přidělal zip a chce výrobek prodávat v Německu

Řecký majitel restaurace v Německu navrhl zlepšovák, jak chránit ostatní pomocí roušky v restauraci, až se tyto podniky znovu otevřou po omezeních kvůli nynější pandemii. Navrhl totiž roušku se zipem. Informoval o tom v úterý server Greek Reporter.

Video Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pokud se mi prodej tady v Německu vyplatí, pošlu tyto roušky také domů do Řecka a daruji je třeba bezdomovcům v Aténách i komukoli, kdo o ně bude mít zájem,” prohlásil restauratér Alexis Vaiu.

Otevření restaurací, hotelů i obchodů. Bavorsko v květnu rozvolní opatření kvůli koronaviru

Číst článek

Podle něj už v Německu projevila o roušky se zipem zájem „jedna velká firma”, která je chce vyrábět a prodávat.

Podle některých se ale tato inovace na trhu neuchytí, protože je divné a nepohodlné při jídle neustále otevírat a zavírat zip, aby si člověk mohl dát do úst sousto či se napít. „Ale kdo ví? I tato doba je divná, tak proč nepoužívat divnou roušku,” napsal server Greek Reporter.

Roušky zakrývající nos a ústa jsou v nynější pandemii covid-19 v řadě zemí povinné ve veřejných prostorách či v hromadné dopravě. Staly se proto i módním doplňkem, vyrábějí se z různých materiálů či s všelijakými potisky, existují roušky kapsičkami či třeba s výšivkami a ozdobami speciálně pro nevěsty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme