Jak se najíst v restauraci s rouškou? Podnikatel na ni přidělal zip a chce výrobek prodávat v Německu

Řecký majitel restaurace v Německu navrhl zlepšovák, jak chránit ostatní pomocí roušky v restauraci, až se tyto podniky znovu otevřou po omezeních kvůli nynější pandemii. Navrhl totiž roušku se zipem. Informoval o tom v úterý server Greek Reporter.

Tento článek je více než rok starý.

Video Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Pokud se mi prodej tady v Německu vyplatí, pošlu tyto roušky také domů do Řecka a daruji je třeba bezdomovcům v Aténách i komukoli, kdo o ně bude mít zájem,” prohlásil restauratér Alexis Vaiu.

Otevření restaurací, hotelů i obchodů. Bavorsko v květnu rozvolní opatření kvůli koronaviru

Číst článek

Podle něj už v Německu projevila o roušky se zipem zájem „jedna velká firma”, která je chce vyrábět a prodávat.

Podle některých se ale tato inovace na trhu neuchytí, protože je divné a nepohodlné při jídle neustále otevírat a zavírat zip, aby si člověk mohl dát do úst sousto či se napít. „Ale kdo ví? I tato doba je divná, tak proč nepoužívat divnou roušku,” napsal server Greek Reporter.

Roušky zakrývající nos a ústa jsou v nynější pandemii covid-19 v řadě zemí povinné ve veřejných prostorách či v hromadné dopravě. Staly se proto i módním doplňkem, vyrábějí se z různých materiálů či s všelijakými potisky, existují roušky kapsičkami či třeba s výšivkami a ozdobami speciálně pro nevěsty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme