Karel III. i oblíbené květiny. Britská pošta vydává známky, na kterých se poprvé objeví nový král

Královská pošta vydává první speciální známky s hlavou krále Karla III. a populárními květinami. Budou to pravděpodobně první známky s profilem krále, které uvidí veřejnost. Nahradí původní design s profilem královny Alžběty II., který se používal nepřetržitě od roku 1968, informovala v pondělí BBC.

Velká Británie Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Známky s květinami a hlavou britského krále Karla III.

Známky s květinami a hlavou britského krále Karla III. | Zdroj: Royal Mail

David Goyl z bristké Královské pošty pro BBC uvedl, že nový design známek odráží fakt, že král Karel je „vášnivým zahradníkem“.

Královská pošta již dříve odhalila design nových známek pouze s podobiznou krále, která se podobá tomu se zesnulou královnou. Jen s tím rozdílem, že panovník nemá korunu. „Chtěl (král Karel III., pozn. red.), aby to bylo jednoduché. Je to velmi lidský obraz bez jakýchkoli příkras,“ řekl Goyl.

Nové známky s podobiznou Karla III. by měly jít do oběhu příští měsíc v dubnu | Zdroj: Royal Mail

Nové známky se nicméně nezačnou pravidelně objevovat na dopisech dříve, než se vyčerpají zásoby stávajících známek s hlavou zesnulé královny. U známek s podobiznou krále se neočekává, že budou v oběhu dříve než v dubnu. Předobjednat se ale dají na webu Královské pošty už nyní.

Verze s květinami tedy bude vůbec první vyobrazení krále na známkách. Těchto deset květinových známek, které zobrazují oblíbené květiny jako například růži, jiřinu, slunečnici nebo fuchsii, bude k dostání již od úterý.

Končí tím také užívání podobizny Alžběty II. na pamětních známkách.

Britský princ Edward získal titul vévody z Edinburghu. Dříve patřil jeho otci, princi Philipovi

Číst článek

Král Karel III. bude v pořadí sedmým monarchou, který se na známkách objeví. První byla královna Viktorie v roce 1840. Její obrázek použitý na prvních známkách pocházel z dřívějšího náčrtu nakresleného v jejích patnácti letech a používal se až do její smrti ve věku 81 let.

Král Karel III. byl vášnivým pisatelem dopisů. Údaje z vévodství Cornwall naznačují, že ve svém posledním roce jako princ z Walesu osobně napsal 1830 dopisů v reakci na více než 50 000 dopisů, které mu poslala veřejnost.

Během pandemie covidu-19 napsal osobní dopis, ve kterém chválil poštovní pracovníky jako „body každodenního lidského kontaktu a přátelské, známé tváře“, a adresoval ho „všem z Královké pošty“.

Alžběta Blahová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme