Rozbíjení věcí a rocková hudba. Po světě vznikají 'pokoje', kde se zbavíte vzteku

Prostě pár ran, do toho trošku povzbuzování a vztek je pryč. Přesně tak fungují takzvané rage rooms nebo anger rooms, tedy pokoje vzteku. V posledních letech tyto antistresové místnosti dobývají stále víc zemí, teď se o nich mluví třeba ve Francii.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vztek (ilustrační foto)

Vztek (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Freeimages

Fungování jednotlivých pokojů se může lišit, ale ve francouzském Rennes jedna taková terapie trvá hodinu až hodinu a půl. Vzteklouny nebo další návštěvníky bažící po ničení tam nejdřív nechají rozehřát. K likvidaci jim zpočátku nabídnou drobnější věci jako skleněné lahve nebo kuchyňské nádobí.

Až pak přijdou na řadu domácí spotřebiče a elektronika. Při tom všem hraje rocková hudba. Celá terapie končí relaxačním cvičením. Při tom všem ale samozřejmě dbají o bezpečnost. Nikoho dovnitř nepustí bez rukavic a helmy.

Poruchám spánku lze předejít ujasněním si smyslu života. Lidé, kteří znají jeho směřování, spí lépe

Číst článek

Taková místa často navštěvují lidé, kteří chtějí odbourat stres, ale podle francouzského listu l'Obs tam někteří chodí jako do tělocvičny - prostě mají příliš energie a chtějí se vyřádit.

Další zase přijdou, aby popustili uzdu téměř dětským tužbám nebo tvrdí, že přišli čistě pro zábavu. Podle zkušeností provozovatele moskevského pokoje vzteku jsou tyto místnosti oblíbenější mezi ženami.

Poprvé se zřejmě objevily ve Spojených státech, třeba v texaském Dallasu jedna místnost bezhlavého ničení funguje už od roku 2008. A návštěvníci si ji chválí, jako třeba Su Kson-li. „Dlouho jsem měl problémy vycházet s lidmi, už když jsem vyrůstal. Chovali se ke mně rasisticky, byl jsem odstrčený. Tohle bylo úžasné, cítím se teď mnohem lépe," řekl televizi CBS.

Přelomová léčba. Lékaři motolské nemocnice vyřešili inkontinenci neurostimulátorem

Číst článek

Francouzi se podle majitelky rage room v Rennes inspirovali v Japonsku. Letos první takový pokoj otevřeli v Singapuru a v Hongkongu. Už od loňska se můžou vybít třeba v jihokorejském Soulu. Podobné místnosti už oslovili i Brity.

Ti teď budou moct dát průchod svému vzteku dokonce přímo před televizními kamerami. Stanice Channel 4 připravuje natáčení pořadu, kde každý dostane rage room upravený podle svých potřeb. Hledá proto hlavně mladé lidi se zajímavým příběhem.

Podobná antistresová centra najdeme i v České republice, třeba v Praze nebo v Brně. Návštěvníkům tam ve speciální místnosti pustí hudbu podle vlastního výběru a pak už můžou rozbíjet připravené věci, co žíly naběhnuté vztekem ráčí.

Ondřej Klapal Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme