VIDEO: Student pod vodou na jeden nádech složil šest Rubikových kostek. Kvůli zápisu v knize rekordů

Osmnáctiletý student z Gruzie dokázal pod vodou na jeden nádech složit šest Rubikových kostek. Chce se tak dostat do Guinnessovy knihy rekordů. Informovala o tom agentura Reuters.

Video Tbilisi (Gruzie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Student skládal Rubikovy kostky ponořený ve skleněné nádrži v akvaparku v gruzínském hlavním městě Tbilisi. Pod vodou strávil zhruba minutu a 44 sekund sledován zástupem lidí.

Student uvedl, že se na tento výkon připravoval šest měsíců, během kterých trénoval několik hodin denně. „Hodně jsem trénoval, abych překonal rekord a zajistil svou bezpečnost, protože i malá chyba by mohla být nebezpečná,“ prohlásil. „Myslím si, že můj výsledek zůstane rekordní dlouhou dobu,“ dodal.

Gruzínská federace rekordů studentův výkon potvrdila a nyní se chystá zaslat do ústředí Guinnessovy knihy rekordů materiály potřebné k ověření nového rekordu. Dosavadní rekord drží Američan, který v roce 2014 dokázal pod vodou na jeden nádech složit pět Rubikových kostek.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme