VIDEO: Ruský pár byl zatčen za zásnuby v moskevském metru. Narušovali prý proud cestujících

Mělo to být romantické gesto. Ruský mladík chtěl požádat o ruku svou přítelkyni na netradičním místě – v moskevském metru. Jeho plán se ale zvrtnul poté, co byla dvojice po zásnubách zatčena a obviněna z chuligánství, píše server Newsweek.

Video Moskva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mladík zpravodajskému webu msk1.ru řekl, že 7. listopadu přinesl do moskevské stanice metra skládací stůl, židle, šampaňské a ovoce. Pozval tam také svou přítelkyni, aby se na místě společně navečeřeli. Pak poklekl na jedno koleno a požádal ji o ruku.

Video sdílené na Telegramu nezávislým ruským médiem Astra ukazuje mladý pár sedící kolem malého stolku na nástupišti metra. Na jejich stole je vidět ananas a další občerstvení a zdá se, že se k nim připojili dva kolemjdoucí, kteří s nimi pijí nápoj ze skleniček na šumivé víno.

Druhý den mladíka a jeho snoubenku navštívili policisté v práci. Muž řekl, že byli požádáni, aby toho večera navštívili také místní policejní stanici a celou záležitost vysvětlili.

„Řekli jsme, že žádný alkohol nebyl, vše proběhlo normálně a civilně,“ řekl mladík. Dvojice sepsala vysvětlující odpovědi na otázky, ale na policejní oddělení nešla.

Následující den jel čerstvě zasnoubený pár autem do práce, v tu chvíli byl zadržen a následně obviněn z drobného chuligánství. Mladý muž řekl, že jeho snoubenka dostala pokutu 1000 rublů (zhruba 250 Kč) a on strávil pět dní za mřížemi.

„Říkali, že na nástupišti narušujeme proud cestujících. Za to mě, jak se ukázalo, poslali na izolační oddělení,“ řekl mladík server Newsweek.

V roce 2020 byl moskevským soudem odsouzen Pyotr Verzilov, protikremelský aktivista a spolupracovník skupiny Pussy Riot, za drobné chuligánství za nadávky na veřejnosti. Za trestný čin byl uvězněn na 15 dní. Tvrdil ale, že byl policií úmyslně vyprovokován.

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme