Tradiční rybářský závod v bavorském Memmingenu se otevírá i ženám, rozhodl o tom soud

Letního závodu v rybaření v bavorském městě Memmingen, při němž se v místním potoce loví pstruzi, se smí účastnit i ženy. Rozhodl o tom ve středu tamní soud. Spolek místních rybářů, který slavnost každoročně organizuje, ale zvažuje, že se proti verdiktu odvolá. Informovala o tom agentura DPA.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle verdiktu soudu se klub organizující tuto slavnost vyloučením žen ze závodu v rybaření dopustil diskriminace (ilustrační foto) | Foto: Twitter Aprizion Deutschland News 1 | Zdroj: Twitter

Soud dal verdiktem za pravdu místní obyvatelce Christiane Renzové, která si stěžovala na diskriminaci žen při oblíbené slavnosti nazvané Fischertag (Den rybářů). Té se v Memmingenu smí podle pravidel organizátorů účastnit pouze muži, kteří v tomto městě se zhruba 45 000 obyvatel žijí nejméně pět let. Závod ve vylovení největšího pstruha sledují obvykle tisíce diváků, vítěz je korunován jako král rybářů.

OBRAZEM: Ze souše nebo z kajaku. Rybáři zahajují sezonu lovu dravců, těší se na uvolnění omezení

Číst článek

Podle verdiktu soudu se klub organizující tuto slavnost vyloučením žen ze závodu v rybaření dopustil diskriminace. Předsedající soudce rovněž konstatoval, že novodobá podoba svátku rybářů v Memmingenu rozhodně není věrnou replikou původní středověké slavnosti.

Předseda skupiny organizující v Memmingenu Fischertag Michael Ruppert uvedl, že verdikt soudu může ovlivnit řadu podobných spolků a akcí v Německu. Agentura DPA nicméně napsala, že některé akce tradičně vyhrazené pouze mužům už byly v Německu po protestech veřejnosti otevřeny ženám i bez soudních verdiktů. Například lednové slavnosti v Brémách (Eiswettfest) byly loni poprvé otevřeny i ženám. Také tradičního jezdeckého procesí ve Weingartenu se od loňska smí účastnit nejen muži.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme