Santa Claus dostal od vlády ‚epidemický pardon‘. Po příjezdu do Irska nemusí do karantény

Irské děti si mohou před Vánocemi oddechnout. Dárky budou. Santa Claus dostal výjimku ze zákazu cestování. V irském parlamentu to dětem i dospělým oznámil ministr zahraničí. Pod jeho resort totiž spadá i Santa Claus, který do Irska přijíždí ze svého letního sídla ve Finsku.

Dublin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Santa Claus

Santa Claus v Irsku dostal výjimku ze zákazu cestování (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Šéf irské diplomacie Simon Coveney v prakticky prázdném sále parlamentu prohlásil, že nad stanovením pravidel pro Santa Clause v podmínkách 5. a 4. stupně protikoronavirových opatření pracovali zaměstnanci ministerstva několik týdnů. Pro děti měl ale dobrou zprávu.

„Máme za to, že přejíždění Santa Clause od města k městu, ze státu do státu splňuje podmínky nezbytných cest, na které se vztahuje výjimka. Nemusí tedy podstoupit povinnou 14denní karanténu. Může tedy vstoupit na irské území a navštěvovat zdejší domovy bez omezení pohybu,“ uvedl.

V mnoha rodinách určitě vyvolalo oznámení o udělení generálního epidemického pardonu pro Santa Clause velké nadšení. Ministr Coveney ale také upozornil hlavně děti, že jakékoli osobní setkání se Santou je letos vyloučené.

„Děti by neměly zůstávat vzhůru celou noc. Stejně by si musely od Santy držet odstup. Připomínám, že by lidé měli dodržovat dvoumetrovou vzdálenost od ostatních, a to platí i pro děti,“ prohlásil.

Ministr potvrdil, že Santa Claus tedy přijede, že to potvrdil a že je rád, že Irsko zajistilo, že i v tomto zvláštním čase, v zimě roku 2020, zůstane příchod Santy něčím, na co se dá spolehnout.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme