Tykadla a kasičky ve tvaru lucerny. Začaly Sbírkové dny Světlušky, přispět můžete přímo v ulicích

Tykadla, žlutá a černá trička, kasičky ve tvaru lucerny - přesně to je výbava dobrovolníků, které tento týden potkáte v českých ulicích. V pondělí začaly Sbírkové dny Světlušky. Nákupem tykadel, náramků nebo píšťalek lidé podpoří nevidomé a slabozraké.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nadačního fondu Českého rozhlasu Světluška | Foto: Press kit | Zdroj: Český rozhlas

„Dobrý den, přispějte na dobrou věc!“

Monika s Kristýnou na sobě mají žluté a černé tričko, na hlavě tykadla a v rukou kasičku ve tvaru lucerny.

„Mám pocit, že lidé, kteří vypadají, jako že nic nemají, tak chodí a přispívají, a lidé, kteří mají obleky nebo jdou z různých kanceláří, tak se na nás ani nepodívají,“ líčí Radiožurnálu jedna z dívek.

Když obě dívky poprvé potkala Kristýna Palánová, neměla u sebe hotovost. Pak si peníze vybrala a k dívkám se vrátila. „Je to pomoc pro dobrou věc a ráda pomáhám lidem, je to pro mě přirozené,“ říká.

Mezi dobrovolníky často jsou studenti středních škol. Ti z Obchodní akademie Vinohradská přišli po dopoledním prodeji zpátky do školy, aby s učitelkou vybrané peníze spočítali.

„Často lidé dávali padesátikoruny, protože velmi oblíbené byly náramky, stejně tak se líbila tykadla, která často kupovali důchodci pro vnoučata,“ popisuje další z dobrovolnic.

Ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu Gariela Drastichová dodává, že lidé mohou do sbírky přispět i v případě, že dobrovolníky v ulicích nepotkají.

„Vždy je možné přispě i formou mobilního dárcovství – DMS nebo platbou kartou, online převodem. Všechny tyto formy najdete na webových stránkách www.svitis.cz.

Sbírkové dny Světlušky trvají do pátku 14. září.

Pavla Lioliasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme