Šest pater, 15 metrů, 170 umělců. Na pražských Vinohradech byly k vidění pyramidy z lidí

Dobrá fyzická kondička, naprostá soustředěnost a taky odvaha - to jsou hlavní předpoklady pro ty, kteří staví pyramidy z lidských těl. Můžou mít několik pater a měřit až 15 metrů. Tradiční katalánskou kulturu přijela do Prahy představit barcelonská skupina Castellers de la Vila de Gracia. Na náměstí Jiřího z Poděbrad jim přihlíželi stovky diváků.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Bojím se za tu holčičku, ale je to moc pěkné. Jsou odvážní," řekla Radiožurnálu Xenia, která přišla podpořit katalánské umělce na pražské Vinohrady.

Někteří diváci se dokonce nechali inspirovat a chtějí to zkusit taky. Jako třeba Jolana. „Bylo to super. Jsem fanoušek lidských pyramid. Nechám se inspirovat. Asi neuděláme to samé, tohle je špička," vysvětluje Jolana.

Indové slaví Mezinárodní den jógy. Cvičily statisíce lidí včetně premiéra

Číst článek

Členkou souboru, který staví lidské věže, je i Paulina. Poprvé byla součástí věže před pěti lety. „Znamená to pro mě hodně - spoustu věcí. Mimo jiné přátelé. Celý soubor, který máme, je pro mě jako rodina," říká.

Paulina ještě dodává, že pro stavbu lidské pyramidy není zas tak důležitý věk. „Minimální věk jsou čtyři roky a žádná maximální věková hranice neexistuje - nikdo vám tedy nemůže říci - ty už seš starý na to, aby si dělal lidské věže," vysvětluje Paulina.

170 umělců během jedné hodiny sestavilo několik lidských věží - některé měly šest pater a dosahovaly výšky až 15 metrů. Na vrcholku každé z nich byla osmiletá holčička, která od diváků sklízela pokaždé velký potlesk.

Barcelonský soubor Castellers de la Vila d Gracia se teď přesune do Ostravy, kde hod můžete vidět v pátek a v sobotu na Festivalu v ulicích!

Jiří Štefl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme