Jako Sheldon z Teorie velkého třesku. Devítiletý Belgičan Simons brzy dokončí vysokou školu

S věkem je to někdy složité. Někteří lidé jdou v šesti nebo v sedmi letech do první třídy. Malému belgickému géniovi je devět let a brzy dokončí bakalářské studium. Malý Laurent Simons je prostě génius a jeho osud nápadně připomíná postavu doktora Sheldona Coopera z televizního sitcomu Teorie velkého třesku. Ten měl IQ přes 180 a doktorát získal v šestnácti.

Eindhoven Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na rozdíl od Sheldona Coopera ale Laurent není podivín a podle jeho rodičů se chová jako ostatní děti. Hraje Fortnite a Minecraft a sleduje Netflix. 

Laurentův otec pro televizi CNN řekl, že výchova chlapce nebyla nijak zvláštní. Jeho učitelé si ale všimli, že je velmi bystrý. Začali mu dávat extra úkoly, on se neustále zlepšoval a tak se stalo, že v devíti letech – tedy věku, kdy obvykle děti chodí na 1. stupeň základní školy – studuje Laurent univerzitu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Party@Bruges

Příspěvek sdílený Laurent Simons (@laurent_simons_official),

Ve čtyřech šel do školy, v šesti pak na střední a teď dokončuje bakaláře. Tříletý program by měl zvládnout za 10 měsíců. O jeho nadání se veřejnost dozvěděla z jeho instagramu, na který rodiče dávají střípky z Laurentova života.

Laurent studuje elektrotechniku na univerzitě v nizozemském Eindhovenu. Jeho závěrečná práce se zabývá elektronickými čipy napojenými na mozek. Studium by měl dokončit do konce roku. Pak si podle svých slov chce udělat doktorát z medicíny, aby mohl v budoucnu vyvíjet umělé orgány pro lidi.

Sám sebe přitom vidí spíš jako líného, protože ho prý nebaví sportovat. Studovat by chtěl ve Spojených státech. To, na jakou univerzitu půjde, ale jeho rodiče nechtěli prozradit. Je ale jisté, že si bude moct vybírat. 

Matěj Štýs Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme